Jump to content

по-широки гуми?!


martin76

Recommended Posts

колеги, искам мнение за този модел джанта, 16", колата ми сега е на гуми 205/ 55/ 16 стандартното,  мисля да сложа летни за сезона, пак същия размер, но със следващата ширина- 215/ 55/ 16. Ще поеме ли джантата такава ширина или не и ще е грозно ли на вид?! Предполагам, че има някаква допустимост на съответната джанта за ширините които може да се монтират на нея?! И другия въпрос е понеже колата е куатро, резервната гума съответно е от стандартните, на които е сега, 205/55/16, при евентуален монтаж на резервната ако спукам някъде гума, ще навреди ли на системата или ширината на гумите не оказва влияние на куатро- задвижването?!

Също се питам дали ще промени разхода ми ако сложа 215 ширина?!

107762603_1_585x461_guma-s-dzhanta-za-audi-a4-gr-sofiya.jpg

Редактирано от martin76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в диаметрите между двата размера е 11мм. Мисля, че джантите ще станат. А за резервната не е проблем да идеш до гумаджия с една различна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

аз не знам дали правилно съм уточнил но диаметъра тук едва ли има разлика, и значение?!! питам само за следващата ширина? ! да мина от 205 на 215?!!! за диаметъра не са ли другите параметри -цолажа и профила съответно 16 и 55, но те си остават същите!?!!!!!

 

 

 

Редактирано от martin76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи разбирам, че са съвместими и диаметъра малко се увеличава с около 1 см:)) а j то на джантата нямам и на идея какво е! малко несъотжетствие ще има в скоростомера, но не е фатално, мнение за куатрото обаче, освен едно на колегата AudiFANNN , не изказахте- за съвместимоста с резервната или е задъ;жително и 5та да взимам?! очаквам още мнения да не направя някой гаф, ако се наложи слагане на резервна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, martin76 написа:

...., мнение за куатрото обаче, освен едно на колегата AudiFANNN , не изказахте- з...

Ми няма какво повече да се добави. Да идеш до гумаджия не е проблем но да си караш 1 месец особено и на дълго може да не издържи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със същите джанти и с този размер ханкууци (215/55/16) на куатро, идват доста тежички, за разход не знам, сравнено с предния размер (205) са ми на кантар, зависи от краченцето, но да кажем едно литър отгоре.

За "стоенето грозно" не мисля, но всеки има собствени критерии за красота и функционалност.

Ако сега трябваше да избирам, нямаше да сложа такава ширина, но тези ми бяха почти безплатни и май с годините си надплатих масрафа в гориво^_^.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 50 минути, NIKO написа:

аз съм със същите джанти и с този размер ханкууци (215/55/16) на куатро, идват доста тежички, за разход не знам, сравнено с предния размер (205) са ми на кантар, зависи от краченцето, но да кажем едно литър отгоре.

За "стоенето грозно" не мисля, но всеки има собствени критерии за красота и функционалност.

Ако сега трябваше да избирам, нямаше да сложа такава ширина, но тези ми бяха почти безплатни и май с годините си надплатих масрафа в гориво^_^.

мерси за мнението колега, май ще те послушам и така си е добре колата на тези, които ползвам сега, реших да сложа един изгъзяк повече, но няма смисъл май.... на спортно окачване е колата и си лепи и така визията...

 

 

Преди 1 час, Shubert написа:

Ми няма какво повече да се добави. Да идеш до гумаджия не е проблем но да си караш 1 месец особено и на дълго може да не издържи.

и все пак не е добре,а аз не обичам неща които вредят макар и малко, още един глас, че не е добре....макар и до гумарницата! и аз това имам в предвид...за малко...

Редактирано от martin76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене 215 ми бяха тежки на колата. Другия проблем беше че задните гуми ми опираха леко в чашката където ляга пружината. 

 

П.С-Колата е Б5 АЕБ седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

останах си със стария размер колега, благодаря, :hilezh:мерси  за всички мнения колеги!!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...