Jump to content

Климатик


MariqnBG

Recommended Posts

здравей те искам да попитам за информация някой знае ли колко грама фреон ми е нужен да си напулна системата изцяло на Ауди А4 Б5   

благодаря предварително.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каде си на мен в София ми побра 650 гр. при положение че нямах никакъв в системата сега ми дава на духалката под 1.5 градуса което спотед мен е супер аз ходих при auto clima master и съм много доволен

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам да зависи от локацията количеството фреон което по принцип зависи от температура и налягане.

Що за зависимост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на мен ми казаха че имало нещо общо с надморската височина чесно казано и аз не виждам много логика ама това са мо казали и това споделям

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата е затворена и вдига до 25 - 40 бара в зависимост от вида на фреона. Зарежда се по грамаж а не по налягане. Надморската височина не оказва влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яз па се си мисли, че сбира на грамаж.

Па колко че сбере зависи от къдърноста на пълначо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълначо мое го претъпка и да дууне. За това си има везни и таблици от производителя.

Пълненето по манометър е фалшиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълненето става с машина и се слага определен грамаж фреон. Тъй като съм запознат, схемата е следната: източване на фреона, разделяне на маслото, вакуум, тест на вакуума, инжектиране на масло и накрая наливане на точното количество (грамаж) фреон. Точният грамаж трябва да го има на табела в двигателният отсек или се отваря аутодатата. От такива пълначи с манометри и кантарчета стойте далеч! Това дали си в София или Зимбабве, няма никакво значение за грамажа.

Редактирано от DogForLife
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...