Jump to content

Странен звук 2.0 TFSI при студен старт


Vanu

Recommended Posts

Сутрин при студен старт първите 3-5 минути се чува един страничен звук някъде зад двигателя, може би по-скоро от шофьорската страна. След това изчезва. Няма записани грешки, проблем с вървене, играене в оборотите и прочие. Някакви идеи? 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не, с ремък е. :) Питах по чужди форуми, казаха че си тракат по принцип докато загреят заради богатата смес. То и звука от крайното гърне е много различен в тези няколко минути, май се притеснявам излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Vanu написа:

ами не, с ремък е. :) Питах по чужди форуми, казаха че си тракат по принцип докато загреят заради богатата смес. То и звука от крайното гърне е много различен в тези няколко минути, май се притеснявам излишно.

 

Това, за което говориш е вярно, но важи за първите 20-30 секунди след студен старт, тогава и колата притриса и звучи странно.

Но 3-5 минути е страшно дълго, а и поне звука на клипа ти не мога да го свърза с горната фаза на загряване (може да е от клипа просто)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да дам и аз малко акъл, като бивш собственик на автомобил с такъв мотор. Колата ти верно е с ремък, но има верига между валовете. Обикновенно обтегача сдава багажа и е силно препоръчително (в повечето форуми казват че е задължително при покупка на 2.0TFSI да се смени) ако не си го сменял да смениш целия комплект (верига, обтегач и гарнитурки) - около 200лв. е цената за комплекта. При мен след смяната, мотора заработи много по тихо и паразитните звуци изчезнаха. Също не е лошо да свалиш бензиновата помпа за високо налягане и да провериш Cam Follower-a в какво състояние е (ако решиш да я сваляш сам, задължително извади бушона за помпата за да не направиш всичко в бензин), той е консуматив по принцип - износва се и се сменя - не е скъп. Ако имаш още въпроси, питай да помагаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cam follower-a беше едно от първите неща, които смених, макар че изглеждаше добре (минимално износване, но така или иначе бях взел нов и помпата беше свалена). За тази верига и обтегач между валовете не се бях сетил, наистина е от дясната страна на двигателя и като че ли оттам идва звука. Ще взема да погледна, твоят кит откъде го взе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?/profile/675-gsb/ от този колега си поръчвам всички части, много е точен и цените са повече от чудесни. Недей да го мислиш много, така или иначе хората казват че трябва да се сменят за да нямаш главоболия - давай 200-300 лева и да ти е спокойно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

И аз се интересувам, но за 1.6fsi мотор, тъй че ако намериш информация сподели с нас.

Поздрави!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...