Jump to content

постоянно светещо ESP след смяна на акумулатор


Germanecaa

Recommended Posts

Колеги падна ми акумулатора , след 2-3 дни след смяната му с нов постоянно взе да свети ЕСП-то , закачих колата на диагностика търкам следните грешки но пак се появяват веднага , мисля че се правеше някакво адаптиране но не съм сигурен точно какво беше ? грешките са

00810 - Sensor 1/2 for Brake Pressure: No or Incorrect Basic Setting / Adaptation 

 

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

01423 - Lateral Acceleration Sensor (G200): No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 2 би трябвало да изчезнат като врътнеп кратко кръгче с пълен ляв и пълен десен завой. Обикновено изчезват в рамиките на 20 метра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VCDS ще ти трябва. Процедурата е елементарна (правил съм я на колеги поне 30-40 пъти вече):

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Brake_Electronics_(MK60)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

КИА Сиид, 2009 г. Смених акумулатора и след запалване на двигателя на таблото остана да свети ESP - зеленото, което е извън кръгчето на скоростомера. Червеното вътре гасне. На място направих няколко завъртания на волана наляво и надясно - докрай, изгасих двигателя и при следващото му запалване вичко изгасна и е ок.

 

Редактирано от Камен2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е било нужно да гасиш двигателя - просто тръгваш направо след като си въртял волана в двете посоки и след няколко метра ще угасне лампата за ESP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...