Jump to content

Въпрос за чукане на двигателя


emil_4774

Recommended Posts

Здравейте колеги. Двигателя ми чука все едно както чука аванса. Гарнитурата ми е сменяна миналата година, главата не е шлайфана само гарнитурата ми смениха. Та искам да питам дали е пак гарнитура,дали е залепнал клапан или какво може да е ? И като въртя да паля много хлабаво върти.... Какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като въртя на стартера и преди да запали се чува вил,вил,вил  и като запали с подаването на газ чука както чука аванса. Извинявам се за некъдърното обесняване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А какво трябва да направя за да го оправя тоя повдигач. Аз миналата година сменях и 8-те помпички с нови. И забравих да кажа че като запали "трудно" и сякаш работи на 3 цилиндъра и трудно се изфорсирва. На обороти чука,както и като подам газ....

Редактирано от emil_4774
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това са повдигачи, трябва да я чуе човек, който разбира, да каже повдигачи ли са. Иначе трябва да ни пуснеш запис с работата на мотора да чуем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с един приятел извадихме главата и гарнитурата беше скъсана между 1-2 цилиндър от към радиатора,а както казах миналата година я сменях.....?

Тоя моя човек каза че чукала, защото прехвърляла компресията от единия в другия цилиндър след като е скъсана гарнитурата,но защо е скъсана след като я сменях скоро

Дали е крива глава или какво и какво ще ме посъветвате да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/19/2017 at 22:04, emil_4774 написа:

... Гарнитурата ми е сменяна миналата година, главата не е шлайфана само гарнитурата ми смениха....

Сега дай 40лв за шлайф и тогава я сложи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имах една Самара 1300 и така започна да чука двигателя.Оказа се счупено бутало.Дано при теб да не  е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ся,както са ти казали по-горе колегите,шлайф на тиквата,нова гарнитура,левия мигач да свети и газ до ламарината.:hilezh:

Е,и някой друг лев ще дадеш още.Друг път да знаеш,като сваляш глава задължително шлайф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...