Jump to content

Премахване на катализатори Д2 фейстлифт


Vetov

Recommended Posts

Колеги след дълго лутане и питане на майстори, съветваше ми чека при каране на газ, излизаше грешка за ефективността на катализатора. Да препоръчаха ми да махна катализаторите, понеже при по-високата температура на изход. газове при работа на газ, загрявали катализатора игубил ефективност и ламбда сондата го отчитала. Искам да ви питам, някой махал ли е като на 4.2 Д2 фейстлифт, 305 к.с. и къде? Трябва ламадъи да се изключат вторите ламбда сонди или се слагат удължения?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процедурата е следната:

 -режат се катализаторите, като на тяхно място можеш да сложиш метални универсални катализатори или резонаторни гърнета - В люлин, Дидо Гущера е спец по тази част

- слагат се втулки на задните ламбди и караш малко да се види дали те са достатъчни да излъжат ламбдите и да не ти светва чек-а

- ако въпреки това светва (много вероятно), вторите ламбди се изключват софтуерно и си готов - Krematop е твоя човек за това ;)

 

Малко уточнение: Ако грешката за ефективност на катализатора излиза само при каране на газ, може да е от нещо друго, пробвай да покараш на бензин, да се види дали излиза и тогава. Ако катализаторите са ок, по-добре не ги пипай.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия и точен отговор. Грешката излиза само на газ, но според газаджията, газта развива по-голяма температура на изходящите газове и това загрява катализаторите над допустимото и от там вади и грешка и вдига и разхода, защото ми дава 17-18 на извънградско с 140-150 км/ч

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси тогава второ мнение от друг газаджия. Ако и той каже същото можеш да ги махаш. Само да ти кажа, че при мен нямаше такива проблеми, докато карах на газ с катализатори.

 

На сточна гара изкупуват старите катализатори, така че си ги пази, ако ги махаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...