Jump to content

Съвет за избора на All in one конфигурации


Recommended Posts

Здравейте, колеги! Имам нужда от акъл по повод All in one-четата. Миналата година видях при крашърите една такава 24 инчова на Дел и много ми допадна като идея, но не ни беше небходима. Сега ще откриваме три нови работни места и бъдещите ни нови служители ще чертаят също като нас, но няма да имат нужда от хардуер за рендване. Изчистеният дизайн на All in one-вете ме спечели и сега съм в процес на издирване. Какво бихте ме посъветвали, кои устройства да гледам, таргета е 1200 лв с ДДС и отделно да им боднем SSD-та. Друго нещо, което ми изникна като въпрос е дали една такава техника спада към бизнес класа и серии конфигурации? Този Дел който видях в краша си беше много добър и по рефърбиш програма, но тогава не се сетих да разпитам за повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като спада към бизнес класа, но е предназначен за счетоводители и секретарки или оператори в банката - върши ли ти работа?

 

Най-важно за чертането е хубав монитор (някои го разбират веднага, други - когато сложат очилата).

Такъв няма как присъства в комбо у-во.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам(х) поглед над 4 такива All in One на Леново - Thinkcentre m93z. - За под две години 3 от тях сдадоха багажа, заради прегрят чипсет.

Конкретно на този модел ( а може би и не само ) не са му сметнали добре охлаждането.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, robobug написа:

И като спада към бизнес класа, но е предназначен за счетоводители и секретарки или оператори в банката - върши ли ти работа?

 

Най-важно за чертането е хубав монитор (някои го разбират веднага, други - когато сложат очилата).

Такъв няма как присъства в комбо у-во.

Той присъства, но при продуктите на apple. Като спада към бизнес класа, компонентите му са по-добри и по-трайни..до момента всичката ни техника е стара бизнес клас, но отвориш ли под капака, разбираш защо струват толкова пари дори и на 6-7 години вече. Сондирам за инфо в момента дали си заслужава, защото за 1200 лв. мога да снабдя с работното място с достатъчно добра машина + 24 инчов монитор с LED IPS матрица..All in one-а ме грабна, че дава много по-изчистен вид на работния кът, а и конкретно за тези новооткриващи се позиции ще е идеално решение..другото за което ми идва на ум, какво мислите за mini компютрите, които също могат да бъдат много интелигентно прикрити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, bonevstiliyan said:

Като спада към бизнес класа, компонентите му са по-добри и по-трайни.....

:hilezh:

Нещо са те объркали с тия глупости за "бизнес клас".

Хубавите машини са тип workstation и не може да купиш нещо актуално за по-малко от 1000-1200лв. Примерно Квант сервиз търсят 1500лв за Z420 :)

В момента излизат много добри HP Zxx, които стават за всичко, с изключение на 4К видеообработка....затова и ги сменят "на запад".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ми е казал, че All in one конфигурациите са бизнес клас. Workstation-ните, както за лаптопи така и за настолни спадат към бизнес класа и съм достатъчно запознат с тях. Те са ни единствената опция по принцип, но исках да събера още малко инфо, защото другите изглеждат доста по-добре. Квант сервиз им е толкова лошо, че не знам как имат клиенти изобщо..машини втора употреба от път над път има и да ги ринеш с лопати, само че всички въпросни работни станции са морални остарели и малко не се разбират с новите версии на Windows. За да работят като хората, трябва да са под Windows 7, което за момента работи, но няма да е все така, а да инвестираш 3-5К в техника, която не се знае селд 2 години дали ще бъде поддържана, малко не е рентабилно, та затова търся някакви приемливи алтернативи или по-скоро сондирам за инфо, за да се вземе максимално доро решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те обидя, но не може да си толкова заблуден.

"Бизнес клас" е едно измислено понятие....подобно на "синтетично масло". All-in-one си е чист бизнес клас. Както и 99% от компютрите, които се внасят в БГ втора употреба. Това, че са бизнес клас все още не означава, че са за специфична употреба (както един сървър или работна станция). 

Квант са основен вносител и всички си съобразяват цените с тях....един вид като Лукойл :) Ако си мислиш, че някой в София, който ще ти продаде употребявана техника, не купува от тях....много се лъжеш.

Не знам какво разбираш под "морално остарели", но ти гарантирам, че 99% от техниката, която работи под 7, работи и под 10.

Принципно за чертане не трябва мощен компютър. Ако не се използват Revit и 3Dmax всяка система с "core i" процесор и малко ССД ще лети и ще мачка тучове с по два Xeon-а, харчещи повече ток от инверторен климатик. За нормална работа са задължителни сървър с някаква система за архивиране и бърза мрежа. И някаква политика за управление на цялото нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офф:

Аз пък имам една информация, за една фирма която не е в София и квант сервиз

купуват тях. Бил съм в тази фирма, говорил със собственици, купувал съм от тях,

виждал съм и наличната техника и т.н. Много от внасяните от тях продукти, после

съм ги виждал в сайт-а на Квант-а естествено с клиентски цени. Та си мисля,

че е възможно да се купят и работни станции и т.н. не само от "вносителите" - Квант. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се изразил много точно ;)

Всъщност нещата идват от няколко фирми в Европа :) ...... които пък имат договори или участват в търгове за утилизиране на корпоративна техника. В тази връзка е почти невъзможно в БГ да попадне нещо "домашно".....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

@robobug, трябва да се видим някой ден с теб да раздуеш какъв опит (и впечатления) имаш със Z workstation-и, че съм се огледал в една и мисля да скачам. Ако можеш да ме вразумиш, сега е времето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...