Jump to content

Освежаване на ролки на принтер


Recommended Posts

Имам под ръка HP Laserjet, който си е съвсем ок, принтира си добре, но непрекъснато не успява да захваща листата (същото и на скенерната му част), което води до Paper jam и съответно 5 минути докато почне пак и така отново и отново. Разбутване/почистване на гумените ролки помага за някой друг час или най-много ден и пак.

 

Някой знае ли някаква рецепта за освежаване на гумата на ролките или друг начин да му се помогне...? Не са накъсани (може би някои са леко напукани), просто не успява да придърпа както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста пъти ми се е налагала тази процедура за различни принтери. Почиствам ги със специален самоизпаряващ се спрей - изопропил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
18 hours ago, Andy3 said:

Цък...   

Линкът поне при мен не се отваря... :huh:

 

18 hours ago, Krasi.Martinov said:

А може би трябва да прежалиш 10-15 лв и да си купиш ролка?!

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Officeservices.bg

 

С удоволствие.... само че говоря за всичките 5-6-7 или колкото са малки ролчици, които участват в захващането и транспортирането на хартията от начало до край! Мислих, че стана ясно, особено след като споменах, че и тази на скенерната част прави същия проблем...

 

16 hours ago, Brazer said:

Доста пъти ми се е налагала тази процедура за различни принтери. Почиствам ги със специален самоизпаряващ се спрей - изопропил.

 

 

Ролките не са замърсени, чистила съм ги многократно. С времето адхезивните свойства на гумата намаляват, съответно коефициентът на триене също. Изопропилът в такъв случай не помага и грам. 

 

Предполагам нещо като това в поста на redalex ще трябва... или друга домашна рецепта. 

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Сменя се" - демек в сервиз? И къде продават такива за различни модели?

 

2 minutes ago, Andy3 said:

при мен си работи линка.... напиши в гугъл тогава: Platenclene Разтвор за почистване на гумени ролки на принтери PCL100

 

 

Видях го, мерси. Личен опит с това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

примерно в Арбикас.

Не знам какъв е принтера, на някои ролките се сменят за минута, на други се разглобява едва ли не до съставните му части за смяна на сепаратор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги почиствам внимателно с тампон с ацетон / коресилин и обикновено помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

"Гумичката" има "власинки" и посока на тези "власинки". С времето и с работата и с околната среда( прах, цигарен дим и т.н.) първо се замърсява. Тогава помага и само почистване с памучна кърпичка, навлажнена дори само с вода. Ако е вече малко износена и замърсена е добре да се почисти с някакъв специален препарат за гумички или спирт.....някакъв. В твоя случай обаче вероятно поемащия ръб на гумичката е износен. След като е и напукана....Всяка поемаща или захранваща или сепараторна гума , която е гладка е за смяна. На по-старите модели на НР, може да извадиш цялата ролка, да извадиш само гумичката от ролката и да я завъртиш и поставиш, така че не само водещия ръб, но и част от работната Й повърхност да е с власинки, а не гладка. Така ще изкара още доста хиляди копия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
On 7/1/2017 at 11:26 AM, robobug said:

примерно в Арбикас.

Не знам какъв е принтера, на някои ролките се сменят за минута, на други се разглобява едва ли не до съставните му части за смяна на сепаратор.

 

Малко стара тема, но къде мога да потърся такава услуга? Смяна на гума на ролки на пишеща машина (те са същите като на принтер)? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...