Jump to content

Фабричен ксенон


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам B6 със фабричен ксенон, но днес ми светна индикация за несветещ ляв. Ксенона е на късите само и когато светна фаровете примигва и гасне. След това ми светва индикацията. Незнам дали е заминала крушката, защото ако е така, няма да примигва. Питането ми е каква е крушката на късите с фабричен ксенон, за да търся същата и лесно ли се сменя. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с тънки пръсти ще я свалиш лесно, иначе за най-голямо удобство изваждаш фара, и си работиш спокойно. Сега за крушката аз съм с D1S (тази е с трафа, една дебела плочка), но някои са с D2S. При мен така ми правеше преди години защото бях купил едни китайски крушки, и както знаем брата китаец в повечето случаи не се слави с качествена изработка, в следствие на което имах лоши спойки, отворих кушката, презапоих ги, и всичко е наред. Та ти най-добре свали фара, и тогава виж каква ти е крушката и ги сменяй и двете едновременно. Фара се сваля много лесно, 2 болтс отгоре и 2 на уши отдолу, ще ги видиш като си осветяваш точно до казанчето на хидр. и до маркучите на радиатора

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4 болта е фара колега и се издърпва напред...аз лично не успях да я сменя без да го изкарам...а относно китаеца вече 2 години съм с такава и нямам проблеми,явно е въпрос на късмет....но 200 лв за оригинална не ми се даваха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4 болта е фара колега и се издърпва напред...аз лично не успях да я сменя без да го изкарам...а относно китаеца вече 2 години съм с такава и нямам проблеми,явно е въпрос на късмет....но 200 лв за оригинална не ми се даваха

Аз 5-та година съм с Raytech и нямам никакви главоболия, около 60 лв. е бройката, но съм доволен

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има врътки на фаровете отгоре(едната ги върти хоризонтално, а другата вертикално), отиди на пункт за годишни прегледи, там имат специална машина и ще ти ги регулират както трябва да бъдат

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, свалих крушката но на нея нищо не пише каква е. Каква е разликата между D1S и D2S. Кой модел да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, свалих крушката но на нея нищо не пише каква е. Каква е разликата между D1S и D2S. Кой модел да търся?

522e12c82476d9f70116ea5a2aceae9e.jpg

D1S

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D1S ми е крушката. С колко келвина карате колеги. Тъй като ще трябва да взема 2 броя, за да не се различават мисля да купя и аз raytech. Човека от магазина ми каза, че препоръчва 4300к, светели по- добре при дъжд и мъгла. Само, че май светят бяло а не синьо. А сегашните ми светеха приятно синкаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво ще рече това колега, D1S лампа? Чисто бяло ли свети?

Защото трябва да дам 400 лв близо за две крушки колега! А сега като свалих моята и се оказа, че и тя е китайска. Няма никакви надписи, да не говорим за марка. Карал съм с нея 7 години, от как купих колата и чак сега здаде багажа. А колата купих от немец, частно лице. И се учудих, че и те гледат евтиното....

преди 6 минути, KCV написа:

Що не си вземеш Osram,

дават ги с 4 години гаранция?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светлината е най-близка до дневната при 4300К.Заводският ксенон при А4 Б6/Б7 е толкова.

D1S е вида на лампата.Както има D2S и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се прежалих и взех на philips, 170лв без отстъпка и като ползвах отстъпката на един приятел отидоха 90лв надолу (за комплекта) и дойдоха с гаранция 2 години. Светят идеално. На пасата бях с евтин ксенон, на аудито не мисля да правя компромиси. Но не искам да товаря никой с мнението си, все пак карам душегуб и ми харесва, та какво ли знам аз :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4300К няма оттенъци, дори леко може да ви се стори, че жълтенее. Точно това е перфектната светлина, синята светлина при мокър път, дъжд, мъгла и сняг се абсорбира от водата и видимостта пада, но за сметка на това, син оттенък на фаровете съм чувал че вдига някакви коне :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа хич не се оплаквам от 4150 на моите D2S Osram-ки.

Представят се перфе и вечер и на дъжд и комбинирано.

Преди година ми излязоха 144.00 лв. комплекта.

 

п.п.

С течение на времето при продължителна употреба

цветовата температура се изменя към повишаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Traytor написа:

4300К няма оттенъци, дори леко може да ви се стори, че жълтенее. Точно това е перфектната светлина, синята светлина при мокър път, дъжд, мъгла и сняг се абсорбира от водата и видимостта пада, но за сметка на това, син оттенък на фаровете съм чувал че вдига някакви коне :hilezh:

 

Крушките ми не са нови и при мокро време се губи известно количество светлина, но все пак съм доволен.

 

п.п Аз съм чувал, че на всеки 50к вдига по 20 коня. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, drllxr написа:

п.п Аз съм чувал, че на всеки 50к вдига по 20 коня. 

 

Това е до към 5450-5500, след това рязко скачат на по 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, KCV написа:

Преди година ми излязоха 144.00 лв. комплекта.

Преди беше пускал един линк за пазаруване на ксенонови лампи.

Може ли да го дадеш пак,ако е удобно?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.led-bg.com/bg/products/ksenonovi-avtokrushki-osram-xenarc

 

Който каквото му е на душа.

 

Сайт за проверка автентичност: http://trust.osram.info/appsinfo/trust/frontend/trust.do?locale=bg_BG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...