Jump to content

Теч в купето


r.s.m.f.

Recommended Posts

След дълго каране на климатик в събота, около 300 километра дясната страна на колата се наводни, изпод лявата част на жабката тече вода. Дупката под акумилатора е чиста, филтъра не е мокър, не бе валяло скоро, не съм сменял стъкло. Възможно ли е конденза от климатика да влиза от някъде в купето, друго което ми направи впечатление бе, че водата беше доста топла. Разрових форума, но всички типични проблеми ги отхвърлих. Дайте някакъв акъл, моля.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спукано радиаторче за парното или запушена тръба за отводняване на климатроника или и двете заедно... При всички положения ще разглобяваш най-малко централната конзола за да стигнеш до тръбата.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съм склонен да набедя отводняването, няма вкус и мирис на антифриз водата, ако помогнете с някоя схема къде е това отводняване:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под радиаторчето има пластмасов капак със една дупчица към отводнителната тръбичка,явно се е запушила и тече в купето.Но първо провери дренажната тръбичка.

 

Редактирано от Denyo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес се заех с проблема и стигнах до тук.

Дунапрена е мокър и явно от него тече. Как да продължа нататък, без да счупя нещо?

 

fvvvv.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно и отзад е мокър мокета. Махаш пасажерската седалка, развиваш болтоветеоколо жабката, сваляш я, разкачаш пластмасите по прага и запретваш мокета. Ще ти се открие тръбата за конденза от климатроника(черна пластмасова тръбичка намираща се към средната козола). В началото е пластмасова, до купето влиза в някакъв гумен маншон и като се запуши протича от там. Бъркаш с тел за да я отпушиш или я продухваш с въздух.  Подсушаваш добре(ако си с автомат компа му е баш в краката на пасажера) и оставяш надигнат дунапрена за да изсъхне по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Продухах дренажа, в момента съм на море и гледам пак тече, каква е следващата стъпка - сваляне на таблото ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога тече? При спрян компресор? Ниво на охл. течност? Какво значи продухах дренажа, тои завършва с една гумена клапичка, да не е тя да не пропуска достатъчно?

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тече в движение, докато карам на климатик на по - дълги разстояния. Тече от дунапренената част, направо вадичка си прави. След като извадих пластмасовата част мушнах компресора в гумената и надувах, отдолу духаше здраво. Не е антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...