Jump to content

Габаритни светлини


ivopantev

Recommended Posts

Здравейте колеги

Имам проблем.

На снимката където сочи червената стрелка- габаритните светлини, около и двете крушки се е стопила пластмасата и е почерняло....

Не съм барал там от както колата е моя....

На какво се дължи това и как да оправя нещата?

Мерси предварително!!!

IMG_7353Large.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стопило си се е цялото около нея, даже крушката е влязла навътре и е почерняло вътре и не светят....и двете са така.

Даже фасунката на дневната светлина е посерняла от към страната на габарита.....

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай това не е добре, и трябва да разбереш каква е причината. Огледай кабелите отзад около тоя рефлектор да не би някой да е оголен и да прави магарии. Моите (на В6) бяха напукани и оголени, та се наложи да разглобявам фаровете и да пускам нови кабели.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разгледам, то се е стопило и не се отвива, днес пробвах и изкарах само дневните.....

Как се маха целия фар?

Знаеш ли?

Колата е 2005, а4 б7 3.0 tdi, комби.

Че голям проблем може да стане...

Да не са сложени по мощни крушки и да греят, знам ли и аз, гледах че тряя са 5w, ама като не мога да ги отвия да ги видя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова стопяване се получава ако са слагани LED крушки на габарита и дневните светлини с вграден CAN за да не дават грешка. Просто резисторите на така наречения CAN са монтирани в цокъла на LED крушката, пекат яко и стопяват рефлектора и фасунгата. Ако си с LED крушки в момента трябва да махнеш въпросните резистори от тях и да ги изведеш извън фара. Другия вариант е да си сложиш нормални/оригинални крушки. Ако вече е стопено нищо не помага освен свалянето и подмяната на рефлектора за дневни светлини. За да се свали фара трябва да се махне бронята както са казали колегите по-горе, но си е доста играчка. От двете страни на бронята има по 2 гадни гайки, които трудно се достигат - или през подкалниците или през коша на двигателя отдолу като се махне предпазната кора на двигателя. С една дума свалянето на фаровете си е доста играчка. Виж в youtube има доста клипове как се свалят фаровете на Б7. При Б6 е много по-лесно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, VBI написа:

При Б6 е много по-лесно. 

да ги свалиш от колата ДА, иначе разлепването на стъклото е по-трудно отколкото на В7, при В7 са няколко щипки и е лесно с малко нагряване... :)
Към колегата, почти е сигурно, че ще разглобяваш (щом казваш че се е стопило... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, VBI написа:

Такова стопяване се получава ако са слагани LED крушки на габарита и дневните светлини с вграден CAN за да не дават грешка. Просто резисторите на така наречения CAN са монтирани в цокъла на LED крушката, пекат яко и стопяват рефлектора и фасунгата. Ако си с LED крушки в момента трябва да махнеш въпросните резистори от тях и да ги изведеш извън фара. Другия вариант е да си сложиш нормални/оригинални крушки. Ако вече е стопено нищо не помага освен свалянето и подмяната на рефлектора за дневни светлини. За да се свали фара трябва да се махне бронята както са казали колегите по-горе, но си е доста играчка. От двете страни на бронята има по 2 гадни гайки, които трудно се достигат - или през подкалниците или през коша на двигателя отдолу като се махне предпазната кора на двигателя. С една дума свалянето на фаровете си е доста играчка. Виж в youtube има доста клипове как се свалят фаровете на Б7. При Б6 е много по-лесно. 

гледах няколко филмчета как се свалят фаровете, ще се оправя.

мога ли да сменя само рефлектора на дневите светлини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/6/2017 at 11:54, VBI написа:

Такова стопяване се получава ако са слагани LED крушки на габарита и дневните светлини с вграден CAN за да не дават грешка. Просто резисторите на така наречения CAN са монтирани в цокъла на LED крушката, пекат яко и стопяват рефлектора и фасунгата. Ако си с LED крушки в момента трябва да махнеш въпросните резистори от тях и да ги изведеш извън фара. Другия вариант е да си сложиш нормални/оригинални крушки. Ако вече е стопено нищо не помага освен свалянето и подмяната на рефлектора за дневни светлини. За да се свали фара трябва да се махне бронята както са казали колегите по-горе, но си е доста играчка. От двете страни на бронята има по 2 гадни гайки, които трудно се достигат - или през подкалниците или през коша на двигателя отдолу като се махне предпазната кора на двигателя. С една дума свалянето на фаровете си е доста играчка. Виж в youtube има доста клипове как се свалят фаровете на Б7. При Б6 е много по-лесно. 

Успях да сваля фаровете и махнах стъклата....не са ми подменяни крушките с LED....не знам защо се е получило така, но и на дневните е започнало да се топи освен на габарита. И на двата фара се е стопило по абсолутно един и същ начин.

Не знам къде да търся рефлектор или някой счупен фар на части..

20170811_141301.jpg

20170811_144743.jpg

20170811_150232.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто смени крушките и фасунгите с нови, рефлектора не е толкова зле и може да не се сменя според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих фасунки днес и не намерих, утре пак щ търся.....

Крушки какви да сложа....да не стане пак същото и с новите? Защо мислиш се е стопило така?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би менте крушки, които много се загряват. Купи по-маркови - филипс, осрам, хела ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/11/2017 at 6:20 PM, ivopantev said:

...Защо мислиш се е стопило така?

 

Според мен може да стане и от недобър контакт между крушката и фасунгата. Получава се искрене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Днес сглобих колата.

Крушките бяха ОСРАМ......на габаритите не ги знам какви бяха защото бяха счупени и почернели.

Фасунки намерих в АУДИ за 120 лева 4те......пак си сложих мойте, след като поизчистих изгорялото от габаритите, дневните са само почернели. Залепих фаровете със санитарен силикон и монтирах......

3 часа си играх с бронята докато я наместя...луфтовете да са еднакви навсякъде.

След монтирането ми показа на таблото следната аларма..Dynamic headlight range control faulty...къде да търся проблема?

Иначе всичко друго е наред, оправих си даже и парктроника като подмених 4 от сензорите за 150лева четирите.

20170817_162728.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/18/2017 at 9:04, GRUEL написа:

Трябва само да изтриеш грешката с вагком-а. Появява се редовно при откачане на фаровете.

Днес изчистиха грешките и всичко е наред. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...