Jump to content

трудно палене в топло време/загрял двигател


hadzhiev89

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Имам проблем с топлото палене. В топло време и на загрял двигател, колата пали много трудно.

 

Някой знае ли каква е тази част, която е с кръгла форма. 

 

За какво служи и възможно ли е проблема да идва от нея ???

 

Благодаря :) 

20746994_1872791019403661_363440686_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е някакъв вакуум, който отваря клапите на колектора. Не знам как се казва това, но това краче не трябва да е в това положение върху тази пластмаса а пред нея и това нещо е счупено. Скоро го играх този филм с тази джаджа и я побългарих :D  Със една пластинка от компютър със един колега си играхме да я огъваме и да я направим по тази пластмаса да захване крачето и я стегнах със две малки свински опашки :D За сега не е мръднало. Качвам и снимка

 

20170811_175843.jpg

Редактирано от MORSKIQ2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си го измислил. А имаш ли идея за какво служи този клапан и дали оказва влияние на разхода и вървенето ???

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Оказва влияние и за двете, за разхода чак не съм много сигурен, но вървежа се подобри и то доста.  За сега съм само на бензин, искам да я направя да ми работи хубаво на бензин и тогава да сложа газово. Имам грешка ландасонда и ще я видя и нея къде и е проблема и като няма грешки и всичко е във стойностите, тогава ще слагам газово :) 

Редактирано от VBI
ЦитираЦитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тоя клапан изпуска, и изобщо не иска да се движи. А цената му е колкото на двигател от моргата. Реших си проблема, като блокирах клапата винаги в отворено положение. Колата върви по живо, не се задъхва, но и разхода май мръдна на горе. 

А относно проблема на автора

най-добре е да я закачиш на диагностика, да видиш за грешки и как работи колата. 

Може да е датчик на Хол. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, Гайдаров май позна.

Автора, когато ти напрай такава мизерия отново, вземи и охлади с една бутилка студена вода датчика, просто поливай отгоре му и пак пробвай да запалиш, ако тръгне от раз - сменяй датчика.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...