Jump to content

Грешка за дебитомер


radich

Recommended Posts

Здравеите

Имам ауди а4 б6 1,9 тди 130 изкара ми тази грешка след като загуби мощност 17553 - Dйbimиtre dґair massique (G70) Court-circuit au pфle +
            P1145 - 35-00 - това е подобие на френски на англииски трябва да е 17553/P1145 - Mass Air Flow Sensor (G70): Short to Plus .Та въпросът ми е дали трябва да сменям дебитомера или да турся  проблема по кабелите или буксата към него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е за смяна,пробвай да го почистиш,буксата  е изключвам като проблем кабелите също,ако имаш мултицет,мога да ти пратя стойностите които трябва да показва,така ще разбереш дали е за смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскай смело със спрей за дебитомери или карбуратори. Те са бързоизпаряващи се и няма проблем да го накиснеш 3-4 пъти. Само не пипай с нищо жичките и гледай да пръскаш минимум от 6-7 см. за да не ги повредиш. При мен няма ядове вече две години. Ако дебитомера ти не е покойник трябва и при тебе да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, GDG said:

Пръскай смело със спрей за дебитомери или карбуратори. Те са бързоизпаряващи се и няма проблем да го накиснеш 3-4 пъти. Само не пипай с нищо жичките и гледай да пръскаш минимум от 6-7 см. за да не ги повредиш. При мен няма ядове вече две години. Ако дебитомера ти не е покойник трябва и при тебе да стане.

Дебитомер се чисти само със специални спрейове като CRC Mass Air Flow Sensor Cleaner или други аналогични, но не и със спрей за карбуратори. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го чистих със спрей за почистване на спирачни дискове на Бардал,като пръсна за по малко от 30 секунди вече се е изпарило и е напълно сухо,и нямам никакви проблеми след почистването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е. Но нали целта на занятието е да се подобри работата на дебитомера, а не нещо да не му навреди. Нещо повече - допускам, че е имало положителен ефект. Със сигурност обаче този положителен ефект би бил несравнимо по-добър, ако дебитометър бе почистен със специален спрей за дебитомери. А и не са скъпи тези спрейове - 200 мл флакон е 12-13 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време да качвам VCDS стойности на дебитомера-перфектен е. А и не това е целта. Цената 10-15-20 лв. не е определяща за мен, просто това имах под ръка и ми свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, nickgaidarov написа:

Ами продължавай в същия дух...:hilezh:. Желая ти късмет!

Във Франция с това ги чистят„„„„„„„„„„„„„„„

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както сполучливо го е написал Алеко Константинов - разни хора, разни идеали...:hilezh:

Този французин само като го видях как държи отвертката и ми стана ясно какви са му техническите познания и умения.

Предполагам от този клип ти е дошла идеята да чистиш дебитомера със спрей за почистване на спирачни дискове. Но това е нищо - аз познавам хора, които си чистят дебитомера с най-обикновен обезмаслител и го рекламират.

Така че пак ще повторя Алеко Константинов - разни хора, разни идеали.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрей с нарисуван спирачен диск - вика му се обезмаслител - върши работа във всякакви случаи, когато искаш да обезмаслиш нещо,  включително да си почистистваш и дебитомера. Не виждам какво нередно има, аз също си почиствам дебитомера с такъв спрей, само че е на друга марка - да ти кажа не се е счупил още. Малко започнахте да се пооливате май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто ви информирам как е правилно да се почиства дебитомер.

А вие си го чистете не само с обезмаслител, а ако искате и с машинно масло.

Разни хора, разни идеали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайдаров, имаш ли идея какво точно представляват тия "специалните" обезмаслители за "дебитомери", както и какви са тези за спирачни дискове? Зачитал ли си се в етикетите им (когато имат такива)?^_^

Между другото "чистенето" на дебитомер е малко нещо като изгубена предварително кауза, в по-голямата част от случаите, дебитомерите са толкова увредени, че и с амброзия да се чистят, все тая, но самовнушението в доста случаи "лекува" нелечимите проблеми^_^. Както и дава едни пари на едни маркетингови тарикатЕ, продаващи "специални обезмаслители за (видиш ли :lol:) дебитомер/и".

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го опръсквам като сменям маслото (на всеки 10 000км) - щото съм чистофайник и обичам всичко да свети и да е чисто. Веднъж го сменях, като взех колата - дебитомера бе много мръсен - тогава чистене не помогна  - бе си отишъл. Просто сега не искам да се замърсява толкова и заради това го правя, иначе то е ясно, че няма гаранция и пак може да се сговни без предупреждение, но да купувам специален спрей за дебитомери - никакъв шанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, NIKO said:

Гайдаров, имаш ли идея какво точно представляват тия "специалните" обезмаслители за "дебитомери", както и какви са тези за спирачни дискове? Зачитал ли си се в етикетите им (когато имат такива)?^_^

Между другото "чистенето" на дебитомер е малко нещо като изгубена предварително кауза, в по-голямата част от случаите, дебитомерите са толкова увредени, че и с амброзия да се чистят, все тая, но самовнушението в доста случаи "лекува" нелечимите проблеми^_^. Както и дава едни пари на едни маркетингови тарикатЕ, продаващи "специални обезмаслители за (видиш ли :lol:) дебитомер/и".

Ами представи си, имам представа - а и съм ги ползвал многократно.

Ето и цитат от самото определение за дебитомер и почистването му, откъдето може да се види и на теория разликата между почистването на дебитомер със специален спрей или с такъв за карбуратори или спирачни дискове -  To clean the delicate MAF sensor components, a specific MAF sensor cleaner or electronics cleaner should be used, not carburetor or brake cleaners, which can be too aggressive chemically. Instead, the liquid phase of MAF sensor cleaners and electronics cleaners is typically based on hexanes or heptanes with little to no alcohol content and use either carbon dioxide or HFC-152a as aerosol propellants. The sensors should be gently sprayed from a careful distance to avoid physically damaging them and then allowed to thoroughly dry before reinstalling.

А и замислялили сте се защо аджеба хората са създали специални спрейове за дебитомери, ако същата работа можеха да свършат разни обезмаслители?

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, това обаче в белите държави, а за тук пак да попитам, зачитал ли си се в етикетите на нашенските "обезмаслители"?

И още нещо, на дебитомера, поне на този, за който става дума в темата, НЯМА какво да му повредиш с независимо колко агресивен и "неправилен" обезмаслител го чистиш(е, стига да не е царска вода естествено), това , което постваш е чиста проба търговски пясък в очите на консуматора на "обезмаслители", като това не е мое лично твърдение, а факт, доказан в сервизната практика по наш`те китни ориенталски ширини.

И да знаете, дебитомер се чисти най-добре с кухненски обезмаслител, там меглио, медикс и подобните му, като се оставя да подгизне няколко минути и се изплаква с вода, след което може да се остави да изсъхне сам.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и съм отбелязал вече по-горе, става въпрос за това, че не дебитометъра ще се повреди с обезмаслител, а че със специалния спрей ще се почисти много по-добре. А това за белите държави ми се вижда малко йезуитско измъкване...:hilezh:

В края на краищата дебитомерите и почистващите ги спрейове са едни и същи и в белите държави, и на Балканите.

А това пък за търговския пясък е съвсем далеч от истината, защото никога не съм се занимавал с търговия на подобни продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иезуит, или не, фактите говорят сами за себе си, но когато човек не е запознат, каквото и да му говориш, се тая.

Ти си (и много други като теб) този с пясъка в очите, хитреците търгаши са други едни, има ги и във форума тук-там, но това което постна си е типична маркетингова тарЕкатщина от най-висок порядък, а хората масово вярват и купуват.

Съвременната реклама е стигнала до такива висоти, че ескимосите си купуват хладилници и камилоебците печки, без дори да питат трябват ли им.

Както и стриктния към колата си купува специален "обезмаслител за дебитомери".^_^

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното е вярно. То и аз го написах по-горе. Всеки е в правото си да купува каквото си иска и да ползва каквото си иска.

Разни хора, разни идеали...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последните няколко години се занимавам само със сензори, високоточни, професионални, строго специализирани и най-разнообразни като задачи и измервани параметри, в смисъл имам някакъв "бегъл" поглед върху материята, та този дебитомер(бидейки "сензор") и с баданарката със сапун МНО да го изтъркаш, едва ли ще го повредиш, е, стига да не е телена баданарката.

А ти си повтаряй мантрата, как беше - "разни хора.......".^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...