Jump to content

Majo1984

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Наскоро закупих А4 (B8) 2008 КОМБИ 2TDI. Колата е със спортно окачване и вози доста твърдо и некомфортно. Бих желал да мина към стандартно окачване за повечко комфорт и приятна возия. Молбата ми е да ме посъветвате какви пружини да сложа - с каква цветна маркировка. Над 30 вида пружини се предлагат за този модел, а дори в АУДИ не успяха да ми кажат кой цвят какво означава и каква твърдост предава на автомобила. Ако някой може да сподели легенда за цветните маркировки на пружините ще е супер или да сподели неговия автомобил с какви пружини е.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maй никой никъде не е срещал такова чудовище като легенда. Имаше нещо, че по-топлите цветове са на по-меки пружини и обратното, но дали е валидно... 

 

При колегата @more може да има нещо подходящо, свържи се с него и го питай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих втора ръка пружини и амортисьори ,от кола със същите параметри.Сега возията е доста по мека и подходяща за нашите пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може просто да си го размените с някой колега който пък иска спортно окачване. Аз така направих с моето. Просто пусни тема във форума със сигурност някой ще изяви желание. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм го писал и то след горчив опит... ако се правят такива промени в окачването трябва на 100% да се спази товарителният индекс. Не случайно има над 20 различни по твърдост пружини, с 50кг. да неглижирате нещата и колата ще изглежда и ще се държи на пътя лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Как се разбира дали е спортно окачването, освен от возията ? Колегата daramusss е писал за е s-lline с 18цола.  Моята е баш такава и вози доста твърдо. Някъде нещо не пишели ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега значи е с по-стегнатото окачване може да пробваш със 17ки джанти.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...