Jump to content

Проблем с турбо Ауди а4


AUDIA419TDI

Recommended Posts

здравейте. Имам ауди  B6 1,9 TDI,130 коня. От извесетно време като запаля колата и след около 3-4 минути както работи на едно място,започва да се чува как вие турбото,и не спира да вие. След като чукна педала на газта леко и спира,и след около 2-3 минути пак започва. След няколко километра каране имам чуството че постоянно вие и неспира,иначе колата си върви добре,набира здраво,не пуши повече от необходимото. Ако може за съвет какво да правя,да мисля за ново турбо или нещо друго се е случило. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами шумът който се чува идва от турбото. От какво друго може да е

Виенето се чува от турбото,от какво може да е друго?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема със "свиркането" го има и при мен. Появи се след смяна на мека връзка . Като стои няколко минути на празен ход и започва да просвирва леко , ако чукна леко газта спира , и след няколко минути пак започва. Нямам проблеми с колата и не съм предприемал нищо засега.И на мен ми се струва ,че идва шума идва от турбината. Това нещо съм го чувал и на още една кола... Ако намериш решение , сподели .
Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених меката връска след турбото че се беше закъсала и каапеше по-малко масло от EGR,ама това с виенето го имаше от преди това,и сега взе да се чува повече,сякаш свири и от аспуха ,дразнещо е 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при един майстор който се занимава само с турбини,погледна я,чу я,и видя че като натисна педала спира да вие,и после пак започва,и ми каза че турбото си отива и трябвало да госменям,та за това питам ако някой е имал такъв проблем,да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си отива . Аз от 2 години съм с това просвирване и няма проблеми . Колата върви на бургия . Ако почне да влиза в авариен режим или некакви други чалъми , тогаеа ще пипам.

Само да ти дам един съвет : недей да се доверяваш много на майстори .

Ако пък имаш илишни 500-700лв си го рецикширай и виж дали проблема ще остане. Малки на проба - грешка се действа в ситуацията....

Сподели резултати . Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда свиренето започва когато ЕГР-а  получава команда да затвори. Хубаво е да се провери и на диагностика. Ако се потвърди съответствие на свиренето със затварянето на ЕГР, бих търсил там някъде проблема, ама не съм майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате най-вероятно аксиален луфт на оста, проверете. Когато хванете перката на студената част с 2 пръста да не ви притеснява че се клати нагоре надолу, напред и назад не трябва да мърда. Ако е така, да предстои ви ремонт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега ще карам така,пък дано не се счупи нещо,защото тука за рециклиране на турбо в (кипър) парите излизат колкото за ново от България,около 600 евро за рециклиране

Ще проверя за този луфт на перката да ли го има,защото на диагностиката нищо непоказва,всичко си е добре. Благодаря все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,искам да споделя по темата какво установих вчера. Паля си колата сутрин ,исчаквам я да поработи около 5 минути преди да тръгна,и реших да напомпам спирачката няколко пъти да видя как е педала,умеква ли,твърд ли е,и след няколко напомпвания и задаржания на педала,чух как виенето на турбото спира и след около 2-3 секунди пак започва да вие,пак напомпвам няколко пъти и задржам ,пак спира да вие и после пак . та това означава според мен че нещо с вакумите не е наред. Ако някой може да помогне,ще съм благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...