Jump to content

audi 80 b4 2000 90коня пуши и придърпва студена


balin822

Recommended Posts

Здравейте,

 Имам ауди 80 b4 2000 90 коня abt.Предварително се извинявам ако съм объркал мястото за темата но ми е за първи път .

От два , три месеца карам този афтомобил и докато беше топло всичко си беше наред .Сутрин когато я запаля леко и патад оборотите и започва да работи неравномерно .Ако настъпя гаста вади черен пушек  и придърпва и това само в нниските обороти (2000),над тях всичко е нормално

И всичко това докато е студена когато позагрее дори и малко всичко се оправя спира да пуши да придърпва и оборотите леко се вдигат до нормалното си састояние 

Оште нешто което може да има връзка а може и да няма колко трябва да гори тази кола на мен гълта към 18 на 100 това нормално ли е като се има предвит че аз карам като баба.

Така или иначе ште я карам някаде да я видят но чакам да взема заплата И сега само за това мисля 

Гори малко масло не пипа антифриза и това е ако някой е имал такъв проблем да сподели или да даде съвет каде да я закарам във Варна да я видят

Колата е само на бензин имала е газово при предишния собственик

Редактирано от balin822
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Преди години имах такава кола. Двигателят е АВТ. Имаше същите проблеми. След преглед от не знам си колко "майстора", разбутване на датчика за положение на клапата, смяна на комутатор и бобина за високо напрежение, кабели високо напрежение, дистрибутона капачка и вече забравих още какво най-накрая излезе ламбда сонда. Смениха ми и датчик на Хол, но основния проблем беше в сондата. Наистина ти трябва диагностика, но при някой, който знае какво прави.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ето го и виновника за моите проблеми , липсващ датчик на моноинджекцията .Доколкото разбрах заради този датчик колата мислела че е страшен студ навън и подавала по богата на бензин смес както е в моя случай . Или обратното по слаба на гориво смес която водила до прекъсване или гаснене.

 

26165984_1769990756352993_272127330312441479_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже аз съм много бос на тема коли качих какво са ми намерили в сервиза.

 Ако сложа газово дали този датчик пак ще прави проблеми 

Редактирано от balin822
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, koko60 написа:

Колега, а как реши въпроса с този датчик? Много е важен той, и аз имах проблеми с него.

http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=48283  Имах Б4 с АБТ двг зимата снега почерняваше  , но се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...