Jump to content

жабка осветление


Tihomir Tcenov

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам един малък проблем свързан с осветлението на жабката и плавното й отваряне, и двете неща не работят. Ще съм благодарен от Вашата помощ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изгоряла крушка, може би? Плавното отваряне се дължи на хубав амортисьор. Явно и двата проблема си искат "нов" подход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених крушката, не е от нея, а амортисьора къде се намира? 

Редактирано от Tihomir Tcenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Армортисьорът всъщност има прекъсвач свързан към него който включва и изключва крушката. Намира се в лявата страна на жабката. Жабката се сваля цялата - има 5 болта. 3 отгоре (след като се отвори капака) и 2 отдолу при краката (в двата края). Трябва да се смени армортисьора с нов,  и тогава всичко заспива. Упражнението не е трудно, но си отнема време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същият проблем с отварянето свалих  амортесьора разглобих го сложих му малко хубава грес зглобих раздвижих го хубаво монтирах обратно и вече над половин година си работи перфектно неразличимо от ново е. Пробвай и ти по този начин. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми моля те къде точно се намира този амортисьор и трябва ли да се свали цялата жабка. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Tihomir Tcenov said:

Ще я сваля, но искам да знам къде се намира точно този амортисьор. 

 

Като застанеш на пасажерската седалка, и гледаш жабката пред теб - в лявата част до централната конзола. Седи закрепен за стената на самата жабка.

 

Изглежда по този начин. Кабелът за лампата трябва да минава през него защото има суич който я вкключва и изключва:

 

Capture 2.JPG

Capture.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а трябва ли да сваля жабката 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е открит, указа се че на амортисьора са му счупени перцата с които се захваща към жабката. 

IMG_20171219_170939.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето беше същото запоих му една пластина и извадих буталото ватре сложих малко грес раздвижих го и от тогава не съм имал никакви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще го мисля, но на първо четене мисля да го пробвам с една свинска опашка. Прави ми впечатление, че на буталото му трябва лека сила за да се отвори. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каква грес, пробвах с различни видове смазочни материали, но нещо не се получава 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те по принцип на 90% от тези коли им се чупят в един момент тези амортисьорчета, защото пластмасовите им закрепващи елементи не са особено здрави. Аз лично след като го смених моя (също беше счупен), новия го напръсках с ВД40 за да се плъзга малко по-мазно. За последните 2 години не е дал дефект. Не че това това е най-добрият вариант, но само това имах под ръка тогава... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като пробвах със свинска опашка и не се получи ще поръчам друго и ще го сменя. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз поръчах ново от EBAY ако не се лъжа. Беше 10-12 GBP, но го чаках 2 седмици да дойде. Ако не ти е спешно според мен няма смисъл да се бърза... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в крайна сметка начинанието завърши с прекрасен резултат. След като разглобих жабката,  демонтирах амортисьора /разглобих го/ и го почистих хубаво, закупих силиконов спрей от Бриколаж, напръсках го изчаках няколко минути пичистих с контактен спрей контактните пластинките за осветлението на жабката и след сглабането оооо чудо всичко работи перфектно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/24/2017 at 21:25, kpematop написа:

Цитиране на предходно мнение!

точнп толкова, но ако не са му счупени перата няма нужда да се купува ново. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...