Jump to content

Къси светлини не работят


kimbi

Recommended Posts

Ауди А3 2008 г. 8Р - 1.6 бензин

Предни къси светлини не работят. Не знам от кога? Жена ми кара колата. Забелязах когато аз я взех една вечер!...

Габарити - работят, дълги - работят, фаровете за мъгла - работят!!

Купувам нови крушки Н7 55w... не работят, огледах всички предпазители - здрави са! (То с тоя немски написан на капака... не мога да разбера кой предпазител...за какво е!). Бутах ключа за пускане на светлините... нищо... Даже видях в Youtube как се сваля (е извадих го...ма кво от това)...нищо.

Задните стопове си работят трета светлина, спирачка, мъгла!

Направи ми впечатление че като превключвам между габарит и къси.. има леко пресветване на задните стопове... все едно натискам бързо и за малко спирачката.

Въпроса ми е мога ли да проверя дали ключа е повреден? Как?

Кои номера са предпазителите за късите светлини? Да ги сменя с нови ...

Ако е от значение... преди месец сменях задни десни стоп крушки ... едни две дето светят леко...и като натиснеш стоп педала... и светват по силно. Бяха изгорели и двете... на десния стоп (ИЗГОРЕЛИ ЕДНОВРЕМЕННО[emoji50][emoji50][emoji50])

Та тогава като бях извадил стопа... за да видя дали работят новите... явно съм оставил платката на ламарината... и даде късо съединение... ама нищо... всичко си работеше. Да си кажа и тогава въобще не погледнах от пред работят ли светлините. Имам чувството че проблема си отдавна. Жена ми казва че карала на дълги... отдавна

Изпратено от моят SM-T815 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай си вътре кабелажа на самите фарове. Отваряш им капаците и хубаво с фенерчето оглеждаш за стопени изолации. Чест проблем при тези колички. Ако там няма ядове значи работата става дебела т.е. самият модул нещо се бъгва. Закачи я на компютър да видиш какво ще ти каже .

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре... Ще огледам. А зад десния фар има нещо което пречи да отворя капачетата... Явно трябва да го махна

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма как да пречи. Имам същото изпълнения като твоята количка,нищо не пречи да се отворят капаците на фаровете.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, kimbi написа:

Въпроса ми е мога ли да проверя дали ключа е повреден? Как?

Ключът за фаровете е цифров. Шансът да се прецака е минимален.

 

Преди 11 часа, kimbi написа:

Кои номера са предпазителите за късите светлини? Да ги сменя с нови ...

Няма отделни предпазители за късите. Управлението на екстериорните светлини също е цифрово. Имаш два силови бушона, но единия е за левите екстериорни, а другия за десните екстериорни светлини.

 

Трябва да се направи диагностика с VCDS, четене на грешки и живи данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се демонтира кутията на въздушния филтър.Така ще има достъп до задната част на фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега може да ти съдейства евентуално. Пиши в раздел Извън темата и би трябвало да се отзове някой :)

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...