Jump to content

Как да разбера какъв софтуер ми трябва за Ландиренцо


Recommended Posts

Добър вечер,дайте съвет как да разбера кой софтуер да си сваля за диагностика на Ландиренцо и как да разбера повече инфо за самата газова.Колата е А4 Б5 ADR.Инжекциона е монтиран в Италия нямам друга информация.Буксата за диагностика един вид ли е защото поръчах една за 23 лв и изглежда външно същата и софтуера мога ли да го кача на Win 10?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да видиш какво пише на лепенката на компютъра. Ако там пише LANDIRENZO OMEGAZ има голям шанс да намериш софт из нета. По новите Ландита са със заключен софт и диагностиката извън оторизираните сервизи е тегава. Дай снимки на компа и на буксата да видим какво може да се направи.

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.16.9 има една версия общодостъпна. Да ползвам темата на колегата и да попитам как се разбира врсията на компа дали е 188 или 198 и т.н. някой ако знае да подскаже. Примерно номера на компа- landi renzo omegas 616283001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер,взех си кабел за ландито,но нямах успех с инсталацията на софтуера на уин 10. Прикачам снимка на газовия комп и предупреждението,от което не разбирам какво да направя. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

IMG_20180111_190308.jpg

IMG_20180111_230504.jpg

Редактирано от Taunusa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Свалих си Eurogas,но няма много възможности за настройка.Някой знае ли други програми с повече възможности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кода на компютъра е 616264001. Има ли безплатни програми с повече функции, като регулиране на налягането на газта или всичко е платено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Ланди нещата са малко куци. Нямаш регулиране на налягането, то това даже се прави от изпарителя, а не от компа. За Уин 10 много тегаво се случват нещата. Каква му е драмата на това Ланди, че искаш да го ръчкаш?

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм сигурен. В Дупница в Бош сервиз ползваха някакъв софтуер, но не знам какъв. Дава грешка за ниско налягане след 3000 оборота и предполагам, че проблема е от тока, защото таблото пощурява и централното от време на време само си работи. Не знам от какво точно е но имаше един оголен кабел под задната седалка и допускам че се е допирал в арматурата, от там да е дало на късо и нещо да е изгоряло,но не знам как да разбера, а също когато я гледам газовата през еврогаз-омегаз има един датчик,който при контакт дава -70 температура на водата,а при работеща кола n.a. и не знам какво точно командва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На изходящия маркучна изпарителя има дадчик, който е заминал и не отчита правилната температура.Трябва да се замени със нов или да се отреже една от жичките температурния

дадчик ,но ще прехвърля на газ по температура на газта и по рано от обикновеното 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях -70 при даване на контакт ,а при запален автомобил има надпис НА Няма дадчик нямаш нроблем там.При слагане на дадчик за температура и вързване на правилните кабели компа ще го разпознае сам!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...