Jump to content

Няколко въпроса за AUDI 90


paccci

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Да попитам ако някой знае за тези две нещица нещо :lupe: Колата е AUDI 90 лето 88-мо ; 2000куб. код на мАторя PS.

 

Имам подозрение, че механизма на клапичката за студен/топъл въздух на филтърната кутия не сработва коректно.

В смисъл, че когато и да го погледна е в състоянието от снимката и двигателя взима въздух от заборника на колекторите.

Там, където съм сложил стрелка на примерната снимка, като пипна отдолу има извод за вакуумче също като на карбураторните кутии за филтъра, но дефакто свързан вакум няма. По бегъл спомен преди N лета забелязах,че вътре в кутията имаше някакъв медно-подобен пишльок и една пружина, които може би управляват клапичката. Това ме навежда на мисълта, че управлението на клапичката не е вакуумно.

Прав ли съм аджеба или трябва да има нещо там, което го е хванала липсата. И ако съм прав, но очевидно не работи има ли цяр таз раЛта :nixweiss:IMAG0394.jpg

 

Второто питане е за жълтия тройник от примерните снимки.

От едната му страна е стъпковото от другата влиза в гофрето, а в ограденото е имало нещо което се свързва с всмукателния колектор.

Въпроса е,че въпросното нещо при мен е счупено и сега е омагьосано със странен вид маркуче, което все още някак държи.

Ако някой може да ми покаже как трябва да изглежда здраво такова ще съм благодарен.

В отчупената част отвора към колектора е доста малък, може би около 0.4мм :hilezh:. Предполагам и това си има значение.

IMAG0399.jpg

IMAG0395.jpg

 

И последното питане е ако някой знае от къде мога да си намеря О-пръстен за винта за празен ход.

Всичко което изрових

 или е малко по-дебело или по-тънко и винта се развива от вибрациите.

 

Благодаря на всички отзовали се на моите "вселенски" драми! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медният пишльок е термо патрон,който като се стопли от горещият въздух на колектора изтегля клапата и затваря отвора към колектора.При теб верятно е повреден.За лятото не е добре така.Натисни клапата към колектора и я застопори да не се връща.По другите въпроси не мога да ти помогна.Съжалявам.

Sent from my TC55 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, искам само да споделя, че след дълго търсене на инфо за функцията на въпросният тройник при стъпковото от снимките по-горе,  установих, че е за вентилация на инжекторите.

Толкоз. И изглежда така :

 

Screenshot_20180306-201353.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Веднага го купувам :lupe: от къде и за колко време долита, колега имаш ли инфо,че поръчах на 2 места... от едното забравиха, че съм поръчал от другото забравиха май, ще те са поръчали.... все тая месец вече ме мотаят. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...