Jump to content

Проблем с Bluetooth-а


souflex

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време забелязах, че когато се опитам да се свържа с Bluetooth-а на колата и не успявам. Интересното е,че до преди около месец нямаше никакви проблеми. В момента, когато отида на "Tel" ми излиза съобщението "Telephone is not installed" на екрана. Ако някой е имал подобен проблем или знае как това може да бъде отстранено ще съм му много благодарен. 

 

ПС: Телефона не може да открие колата като устройство. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пръскалката на задното стъкло не работи, почти сигурно Bluetooth модула е капут.

Причината е, че тръбичката с течност за задната чистачка минава покрай Bluetooth модула и при повреда се излива течност върху модула и го поврежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямам чистачки на задния прозорец :D

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Това не изключва възможността Bluetooth модула да е капут, което е и най-вероятното в случая.

А чистачки на задния прозорец никой няма, най-много някой да има чистачка...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nickgaidarov написа:

ОК. Това не изключва възможността Bluetooth модула да е капут, което е и най-вероятното в случая.

Имам едно на ум за това, но може да има някакви настройки за него, защото нямам грешки, а това да имаш модул, който не работи и да няма грешка.... съмнително :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви настройки за един Bluetooth, освен първоначалните?

А и нали досега е работил безупречно.

Прегледах няколко форума за този надпис - Telephone is not installed - и навсякъде в края на краищата се оказваше развален Bluеtooth модул. Ще следя темата с интерес - може пък сега нещо друго да се окаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има телефони, които за да се свържат с Bluetooth-а на колата си искат допълнителен софтуер, който при Android е безплатен, но те са изключение, а и нали се опитваш да се свържеш към Bluetooth-а на колата и преди проблема, и след него с един и същи телефон?

Мисля си, че като един последен опит няма да навреди следното - ако телефона ти е с Android, свали си и инсталирай безплатната програма Bluetooth Auto Connect. Ако и това не помогне, наистина не виждам какво друго ще е освен Bluеtooth модула на колата.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nickgaidarov написа:

Има телефони, които за да се свържат с Bluetooth-а на колата си искат допълнителен софтуер, който при Android е безплатен, но те са изключение, а и нали се опитваш да се свържеш към Bluetooth-а на колата и преди проблема, и след него с един и същи телефон?

Един и същи е телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.01.2018 г. at 19:04, nickgaidarov написа:

Възможно е Bluetooth модула на колата да е сдал багажа.

Работи ли ти пръскалката на задното стъкло?

 

Колега, каква е тая пръскалка на задното стъкло? За пръв път чувам такова нещо!  Как работи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е една малка дюзичка, аналогична на тези за предното стъкло, от която при задействане от водача върху задното стъкло на колата се пръска течност за чистачки с оглед почистването му от задната чистачка. В Германия не сте ли виждали коли с такава пръскалка? Защото в България се срещат доста често, включително на твърде стари коли. А специално в тази тема съм уточнил, че става въпрос за пръскалката, а не за чистачката на задното стъкло, защото в случая проблем може да има ако пръскалката не работи, независимо от това дали чистачката работи правилно или не.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/28/2018 at 20:11, 4olakov написа:

От телефона ти е и на мен ми се е случвало изтрии колата от телефона и я потърси пак пишеш си паролите и се оправя.

Колега, телефона не откриваше колата. Рестартирах модема от захранването му и се оправи.

Преди 4 часа, nickgaidarov написа:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, nickgaidarov написа:

Ами това е една малка дюзичка, аналогична на тези за предното стъкло, от която при задействане от водача върху задното стъкло на колата се пръска течност за чистачки с оглед почистването му от задната чистачка. В Германия не сте ли виждали коли с такава пръскалка? Защото в България се срещат доста често, включително на твърде стари коли. А специално в тази тема съм уточнил, че става въпрос за пръскалката, а не за чистачката на задното стъкло, защото в случая проблем може да има ако пръскалката не работи, независимо от това дали чистачката работи правилно или не.

 

Колега, забравих да напиша как реших проблема. Ако случайно това се случи, пробвай да изключиш модула и да запалиш колата докато е свързана с вака. Ще ти изкара грешка. Изключи колата и го включи от модула отново. Запали я и изчисти грешките и си готов. Ако не стане, в моргите за около 100лв вървят 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е една малка дюзичка, аналогична на тези за предното стъкло, от която при задействане от водача върху задното стъкло на колата се пръска течност за чистачки с оглед почистването му от задната чистачка. В Германия не сте ли виждали коли с такава пръскалка? Защото в България се срещат доста често, включително на твърде стари коли. А специално в тази тема съм уточнил, че става въпрос за пръскалката, а не за чистачката на задното стъкло, защото в случая проблем може да има ако пръскалката не работи, независимо от това дали чистачката работи правилно или не.

 

Какви дюзички какви чистачки на Д3ка отзад??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начина по който го реших е шантав, ама когато учиш информатика и ако имаш проблем с техника, първото нещо е да я рестартираш. Не се ли оправи, значи наистина имаш проблем :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, yavor20v said:

Ники Гайдата е troll of peace ве :hilezh:

дай ми снимка на тая дюзичка на А8 ее, гаЕда!

Ха-ха,

Изглежда трудно приемаш факта, че колегата последва моя съвет да търси проблема в Bluetooth модула, а не в шантавата ти безсмислена идея с диагностиката...:steinigung:

А ако чак толкова искаш "снимка на тая дюзичка" - направи такава с помощта на рентгена, с който правиш снимки на зъбите на пациентите си...:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си представям гледката как някой влиза да чете темите преди да си купи кола. Отива на оглед и казва на продавача "къде е чистачката отзад ве, кви всички екстри си писал"


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nickgaidarov написа:

Ха-ха,

Изглежда трудно приемаш факта, че колегата последва моя съвет да търси проблема в Bluetooth модула, а не в шантавата ти безсмислена идея с диагностиката...:steinigung:

А ако чак толкова искаш "снимка на тая дюзичка" - направи такава с помощта на рентгена, с който правиш снимки на зъбите на пациентите си...:respekt:

Аз знаех, че няма да открия проблем ако започна от диагностиката, защото колата цял ден беше включена във VCDS-то, защото работех по компресора, че не можеше да изкара въздуха от възглавниците. След като приключих и я чекхан отново нямаше никакви грешки, следователно съм в задънена улица ако тръгна с диагностика.

 

ПС: за момент ти повярвах за тези дюзи и ми стана доста любопитно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...