Jump to content

Много досаден проблем с ел. стъклата


Ceckata011

Recommended Posts

Здравейте. На скоро се появи един проблем със стъклата и не мога да намеря решение. Колата е с пълен ел. пакет. С реле 343. Та както си карах спряха да се отварят стъклата. Проверих първо бушоните, бяха здрави. После отворих кората под волана и като поразмърдах релето тръгнаха. Почнаха да блокират когато си искат и да се оправят след почукване на релето. Смених релето, обаче проблема си остана. Тея дни свалих релето и откачих гнездото където се захваща то. Всичко си изглеждаше нормално, пръсках с контактен спрей позашкурих малко пластините на релето, обаче не и не. Някъде там губи контакта и това е. Един "жичкаджия" погледна, обясних му проблема и каза, че проблема бил някъде по кабелите. Имало нагорял кабел някъде във вратите и иска 50 лева да сменя кабелите към вратите. Аз обаче не съм съгласен. Като има някъде нагорял кабел, защо се оправят стъклата и тръгват след като размърдам релето? Много е наприятно защото карам с полузакачена кора и като блокират, бъркам в движение да разбутвам релето. Смеят ми се като возя някой и така. Ако някой е имал този проблем и каже как се оправя... екстра ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Ceckata011 написа:

Тея дни свалих релето и откачих гнездото където се захваща то.

Виж в гнездото да не се разгхабил/разтворил някой от кабелните накрайници и поради това релето да губи контакт с гнездото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A сигурен ли си в "новто" реле ?
Ако да потърси и букса и смени и нея. Вероятно някъде там е заровено кучето, едва ли е по кабелите понатам, щом казваш, че при "потропване" тръгва ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Chitatelia написа:

Виж в гнездото да не се разгхабил/разтворил някой от кабелните накрайници и поради това релето да губи контакт с гнездото.

Ми аз уш ги постегнах, натиснах ги с една отверка, струва ми се че добре се защипват на релето. 

преди 27 минути, esox hunter написа:

A сигурен ли си в "новто" реле ?
Ако да потърси и букса и смени и нея. Вероятно някъде там е заровено кучето, едва ли е по кабелите понатам, щом казваш, че при "потропване" тръгва ;)

 

Човека гарантира за него, но гледаше и да го продаде. Такаче не съм сигурен в него. Ако извадя кабелните обувки от буксата и ги сменя? Или пък директно да ги защипя на релето без да ползвам буксата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Ceckata011 написа:

Човека гарантира за него, но гледаше и да го продаде. Такаче не съм сигурен в него. 

Заеби тогава тая "гаранция", вземи от някой колега с работещо реле за проба .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...