Jump to content

Пукнато предно стъкло


kx3m

Recommended Posts

Здравейте колеги. Днес с голяма "радост" установих, че предното стъкло по незнайна причина има пукнатина  доло в дясно. Колата има каско и си заведох щета в Лев инс, но все пак искам да ви питам каква марка стъкло да сложа? Оригиналното е saint gobain, като не знам дали ще го намеря и на какви пари? Китайските отпадат, ще търся европейско, а в Кобра намерих Пилкингтън към 220 лв. дали става? Четох и за доста проблеми при някои след смяна на стъкло, дали си заслужава лепене на такава пукнатина? Колата е А4 Б6

 

http://vzhlZw6.jpg

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени го и не се занимавай с лепене.Пилкингтън е една от най-големите фирми за стъкла и са с добро качество.Аз в Кобра не бих отишъл.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, дайте тогава акъл къде да ида? Не съм от Сф, но не е проблем да ида до там, само да знам че ще е като хората.

От каско какви пари може да дадът за стъкло?

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като качество на монтаж съм доволен от тези http://www.sps-autoglass.bg/ Само дето и аз исках С.Гобейн и го чаках 15 дни а накрая ми сложиха Пилкингтън :hilezh: Като пари нямам идея колко е защото бях с възлагателно писмо от застраховател. А забравих да кажа,че колата седя една нощ там което за теб може и да е проблем.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ще звънна да питам какво ще излезе, мерси колега. А за каското ме питат по експертна оценка или фактура, какво да им кажа? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре според мен е с възлагателно писмо ако застрахователите работят със сервиза в който решиш да го сменяш.Иначе по фактура като предварително им пратиш проформа за да одобрят цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, преди четири месеца (или повече) ми се спука челното стъкло на същата кола. Имах каско при лев инс. На същия ден го смених в кобра в Пловдив. Стана за около 2 часа и срещу 325 лева (със стъкло на saint gobain) оправиха всичко (качиха ми отново всички стикери. Дори бяха подравнени). Лев инс платиха в рамките на 15 дни. Засега няма драми, от обслужването останах доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, а Лев инс платиха цялата сума или част от нея? Тук в моя град Кобра предложиха Пилкингтън, но вече не ме притеснява толкова марката стъкло, а дали са правили смяна на такава кола като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, kx3m написа:

....... дали са правили смяна на такава кола като хората.

И кое ѝ е особеното на колата ти, най-обикновенна и рутинна В6-ца...., чак пък "такава"?!?

А по нашите ширини се знае - всяка една услуга е на лотариен принцип, никой не ти дава гаранция за качество, днес може да направят сто коли перфектно, а точно твоята да я осерат, или както се казва, българска работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Че е на лотариен принцип така е, но винаги съм предпочитал да ходя за нещо проверено от други колеги .Примерно за смяна на ангренаж на същата кола преди 5 г в Благоевград ще кажеш пак рутинна Б6 ца, но беше факт че трябваше да ходя в още 2 сервиза после докато оправят синхронизацията на вала, или че се кълнеха в един сервиз, че тропането от дясно е от рейка със 500 лв ремонт , а се оказа десен амортисьор :steinigung:

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях преди около месец, сложих Nordglass. Фирмата беше Автостъкла Тани и съм доволен, дойде мобилната група и ми го смениха пред блока. 250 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, това за пред блока е много удобно. А при самата процедура рамената на чистачките сваляха ли ги? Питам защото едното ме съмнява лесно да се даде без бой. Стикерите без проблеми ли ги прехвърлиха, особено винетката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъкларите трябва да имат специални скоби за вадене на рамената, ако тръгнат с отвертки и чукове да маат, спирай ги и викай други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е хубав съвет  за накисването, но освен WD40 друго нямам.

Чух се с тези от SPS autoglas и чакам да ми пратят някакви проформи за Saint gobain и Пилкингтън, пък дали ще ги одобрят тея от Лев инс господ знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За накисването има един трик, ползва се чист спирт, рамото е от алуминиева сплав, а най-добрата "смазка" за алуминия е спирта, поливаш, изчакваш малко да накисне и разклащаш многократно, като едновременно дърпаш. Най-лесно става, като се развие гайката и се остави да стърчи леко над периферията на леглото си, хващаш рамото и дърпайки едновременно с пластмасов чук леко но рязко почукваш по гайката, гаранция всичко излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно лев инс - платиха цялата сума без да се замислят.. (след няколко оплаквания от моя страна във връзка със стар ремонт, решиха да са коректни за този случай поне). В сервиза на Кобра (пловдив) свършиха всичко като хората (дори и рамената си бяха в същото положение), бямаше счупени пластмаси и т.н. 

 

Ии се замисли дали не искаш стъкло със заготовка за светлинен сензор и такъв за дъжд (вмомента правя подобен ретрофит и съжалявам, че не си сложих такова).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, щом са платили всичко, дано не се изложат при мене. Казаха до вторник ще дадът отговор за проформите които им дадох.

Колега това със сензора е хубава екстра и не знам колко вдига цената.  При мен са старите рамена и ако пусна чистачките при не добре намокрено стъкло се получава много кофти звук, дори и със нови пера. Ще ми е интересно да видя с новото стъкло дали ще скърцат така чистачките или просто е време за ретрофит с рамена от Б7 които сигурно натискат по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами цената остава същата по спомен.. а ако сте със старите чистачки (50лв бройката от ауди и само от ауди) аз направъх възможно най-българското и дразнещо изпълнение. Махнах всички пластмасови крепежи, които бяха счупени още от преди да взема аз колата и закрепих аеро чистачки на бош 530мм по спомен. Вече стъклото се чисти перфектно. Ако ви се дават повечко пари - 176 лева мисля че бяха две нови рамена с две нови чистачки от ауди (новия аеро модел), което като цена не е лошо.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувах Бош оригинални и изкараха едвам година и пак скърцаха повечето време.  Сега само пера им сменявам и караха известно време без скърцане, но само когато стъклото е достатъчно мокро, ще видя как ще е с новото стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес тея от застрахователната ми казаха че одобряват проформата за Pilkington.

Някой има ли представа дали има разлика при шума в купето извънградско с такова стъкло в сравнение с оригиналното saint gobain? дали са с еднаква дебелина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...