Jump to content

Няма ток на свещите


momo89

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следният проблем. Имам ауди 80 1.6 ада. Спря да пали изведнъж. На свещите идва само една искра и после изчезва. От тогава се започна ходене по мъките, презацепвахме ангренажа няколко пъти, смених делко, бубина и нищо. След много работа и псуване колата запали с откачена букса на датчика на делкото като сложа буксата гасне. Ще съм благодарен на всеки който даде съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,защо не пробваш да смениш въпросния датчик.Или да провериш комутатора,може той да е.Имах подобен проблем с abk мотор 115 к. и се оказа едно реле под волана което прехвърляше сигнала от комутатора към датчика за обороти.Обаче не знам при този мотор има ли подобно нещо.Иначе беше реле номер 30 под волана студени спойки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има датчик на коляновия вал. Не знам как да синхронизирам хол датчика с датчика на разпредвлителният вал. Ако някой има представа моля да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, genttogsg said:

Този ДВГ няма ли и датчик на колянов вал?

 

Има.

https://www.autopower.bg/импулсен-датчик-audi-80-avant-8c-b4-1.6-e-d455c39.html

 

Аз също имах проблеми с трудно палене след като загрее колата. Ама проблема ми се оказа комутатора. Смених цялата бобина + комутатор от друга Б4 1.6 и засега всичко е ОК.

Редактирано от 6matkar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата пали с откачена букса на делкото, значи бобината и комутатора работят! Според мен трябва да нагласите делкото в правилната позиция( ако сте сигурни, че датчика в него е изправен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...