Jump to content

Въпроси и проблеми с RNS E


Recommended Posts

Здравейте колеги, пиша за проблеми с РНС Е на един приятел, понеже няма регистрация тука. Отскоро е с Б7 с РНС Е и има следните проблеми. Навигацията не чете дисковете - нито тези с картите, нито мп3. Чете единствено оригинален аудио диск. Ходил е в Авител и оттам са му казали, че може да е заключено да чете записвани. Има ли такова нещо? Пробвахме да влезем с VCDS да видим какво има като настройки и кодиране, и тука вече съм изненадан неприятно - не ме пуска нито в модула на радиото (56) нито в модула на навигацията (37 май беше). Дава no connection to controler или нещо от тоя род. Някакви идеи защо може да се случва това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навито със колата ли си върви или е слагано допълнително?

 

Как така не ги чете?

Какво точно изписва когато му сложи подходяща карта памет,която не е повече от 2ГБ и не е НС?

Какво изписва когато сложи диск с навигация или mp3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква идея дали е слагано допълнително. Изглежда много новичко между другото. Четох по чуждите форуми, че ако е сменяно и някаква К линия, не е преместена, ваг кома точно така не може да се свръже с модулите. Иначе карта памет чете - там няма драма. Проблема е с дисковете. Като сложиш мп3 диск абсолютно нищо не показва - все едно диска е празен. Няма тракове, няма нищо. Като сложиш тоя с навигацията изписва insert navigation dvd на единия, с който тестваме и disk unreadable на другия. Чистено е окото - никаква промяна. Може да не сме направили дисковете като хората, ама се съмнявам. На мене на Б8-цата си ми тръгват записаните с мойта записвачка без проблем. Щом не иска и мп3-то да прочете има няква драма друга явно. В модула за волана изкарва грешка, че няма комуникация с радиото, но бутоните работят за усилване. Тия другите обаче не играят - mode и тоя за гласовите команди - изписва no funcion. Телефона (ако го има с бутуут за разговорите) изписва not installed. От всичко най-ми е съмнително това, че не ме пуска в модулите през ваг кома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадете навито и вижте буксите,то ще си проличи дали е слагано допълнително.

Драмата с К-линията я имаше и при мен,макар,че минах от БНС към РНС но,смяната на пина на правилното място е елементарна.

 

Относно дисковете,възможно е окото да е заминало почти на 90% и затова да чете само аудио дискове,които по-лесно се прочитаъ спрямо мп3 или двуслойните нави дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това дето са му казали в авител, че може да е заключено как ти се струва? На мене не ми се вярва. А за дигитален чейнджър някакви идеи имаш ли? Казали са му за едно, което го дават за мойта Б8-цас MMI2G, не за РНС Е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми според мен това е някаква глупост със заключването.

Щракал съм доста по кодировките на РНС-Е то и ткова нещо не видях.

Адаптери в Алиекспрес колкото искаш тоест дигитален чейнджър,но при наличието на слот за 2 карти по 2 или 4 гигабайта мисля,че най-много чете не виждам защо му е такъв чейнджър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kosio85 написа:

Навигацията не чете дисковете - нито тези с картите, нито мп3.

Навигацията чете МР3 само от SD карта. CD-то и чете само аудио дискове. А за DVD-тата с карти, пробвахте ли с оригинално такова?

 

Преди 1 час, kosio85 написа:

Пробвахме да влезем с VCDS да видим какво има като настройки и кодиране, и тука вече съм изненадан неприятно - не ме пуска нито в модула на радиото (56) нито в модула на навигацията (37 май беше). Дава no connection to controler или нещо от тоя род. Някакви идеи защо може да се случва това?

Пробвайте да влезнете в навигацията със стария, син KKL кабел. Аз ползвам VCDS 12.12 и мен също не ме пуска в навито и xenon range на В6-ците и В7-цете, имам достъп само когато се закача със стария кабел и VAG-COM 409

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме пробвали с оригинални дискове. Нямаме под ръка. Кабел друг също нямаме, но в xenon range си влиза без проблем. Ако някой има под ръка сигурно работещ диск или оригинален такъв, няма проблем да дойде момчето само да пробва. Може и в записаните с мойта записвачка да е проблема.

Just now, MAPTO7007 said:

Ми според мен това е някаква глупост със заключването.

Щракал съм доста по кодировките на РНС-Е то и ткова нещо не видях.

Адаптери в Алиекспрес колкото искаш тоест дигитален чейнджър,но при наличието на слот за 2 карти по 2 или 4 гигабайта мисля,че най-много чете не виждам защо му е такъв чейнджър.

Иска стрийминг през блутуут за музика и за разговори по телефона. Аз го имам на Б8-цата това за разговорите и много го изкефи :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като натиснеме tel излиза telephone not installed. Като пусна блутуута на телефона не излиза като устройство да се pair-нат. На мойта излиза едно Audi UHV като устройство, сдвояват се и играе. Може би трябва да се включи от някъде, ако има такова нещо, но като не ме пуска в модулите греда от всякъде :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С навигацията е решен проблема. Моя приятел си е взел диск от някакво момче, което продава и си е тръгнал. В дисковете е бил проблема. Явно записвачката не става за тия точно. Добре, че за моите е ОК :D Остава това с ваг кома и блутуута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре бе, защо с моите не тръгна? :D Записах си ги по всички правила. На най-ниската скорост, само iso-to избрах на imgburn-a, не тоя mds файл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, kosio85 написа:

Е добре бе, защо с моите не тръгна?

Ето тук ще прочетеш защо :D:

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има мулти волан и адаптерна стойка на средната конзола илив подлакътника,значи трябва да има и блутуут модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има мултиволан. Стойка няма. В подлакътника също няма нищо.

1 hour ago, bsdnikolov said:

Ето тук ще прочетеш защо :D:

 

Аха, ами мойта беше Matshita някаква, ще проверя. Сигурно не е тази, която е писана тука. Това явно само за РНС Е важи слава богу. На мойта си тръгват без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

Щом няма стойка никъде,най-вероятно няма

и блутуут модул,понеже всичките досега дето съм виждал и имат са с описаните от мен неща.

 

Ще си добави външен и най-вероятно някой дето е Multi-Point технология и ще може си стриймва и мизика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...