Jump to content

Audi a4 b7 горещи спирачни апарати


kolu11

Recommended Posts

Здравейте колеги,отскоро съм горд собстеник на ауди а4 б7 3.0тди автомат и имам следния проблем след 5-6км.в града предните ми спирачни апарати греят страшно много.Дори джантата става гореща.Отворих спирачните апарати бяха като нови но въпреки това смених всички гумички с ремонтен комплект.Питането ми е при вас как е,някой имал ли е такъв проблем.Спирачните апарати са ате 320мм са дисковете.Дайте съве ти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от kolu11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да;и задържат колелата след натискане на спирачка.

 

Другото е да покараш 5-6 на празен път и да спреш без да натискаш спирачка - само накрая малко и да видш дали са загрели.

Като се опиташ и докато стигнеш до там да не натискаш много. Мисълта ми е, че може и да няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих го това покарах по магистралата 6-7км и спрях без да натискам с спирачката.

Предните дискове бяха  топли а задните нищо им нямаше.Загряването се усеща само в града.Преди месец смених накладките с нови Делфи може ли да е от тях.

Значи като я вдигна на крик колелетата се въртят на ръка без усилие но се чува едно леко допиране на накладките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай дистанционен термометър, ако задните са с повече от 20 гр по студени, просто не работят както трябва, естествено предните ще греят повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом за 6-7 км не са загрели смятам, че нямаш никакъв проблем. Леко винага нагряват даже и без да натискаш, защото и като е отпуснат остава леко триене.

Освен ако не става само понякога.

 

В града се спира много и си греят, особено лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре да приемем че е нормно да греят ама пипам джантата и броя до 5-6 и си махам ръката защото почва да ме гори 

А при вас как да сподели някой с автоматик  не е ли забелязал да му загряват 

Не е лагер знам как вие лагер

Нямам такива шумове

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак толкова не трябва да греят.Или ти задържат апаратите или спирачните маркучи са за смяна.Но пък и двата едновременно да се повредят.Да не е стояла дълго време без да се кара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при маркучите е че правят едни "жабки" и по посока апарати пропускат що годе нормално под налягането на помпата, но в обратна посока няма какво да избута тая течност и се връща бавно и респективно апарата задържа. Играл съм го тоя филм и говоря от личен опит.

При мен ми направи впечетление, че след каране, като спра, освен че пареха апаратите, съответно бяха задържали. На равно и на свободна (N) се опитах да бутна колата...еми едвам се местеше. Изчаках 5-10 мин (като през това време не съм пипал педала на спирачката) и като е бутна се движеше без затруднение, следователно апарататите са освободили.

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите апарати на място не задържат вдигам колата на крик и колелетата се въртят просто се усеща съвсем леко допиране на самите накладки.

Просто при градско каране загряват много.

Интересува ме дали някой със същата кола автомат може и с А6 тъй като спирачките са еднакви 320мм да каже при него как е дали е така.

Почвам да си мисля че няма проблем ама след 6-7км айде може и 10км да са -да ми е гореща джантата???????

Редактирано от kolu11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава температура не е нормална,щом чак джантата загрява то и лагера загрява,греста му се втечнява и е въпрос на време да се прецака.Трябва да го оправиш това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е вряла за 10км джантата не е нормално. 

Да е гореща - да, но да можеш да си държиш ръката дълго време.

 

Все пак зависи и колко си спирал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм

Джантите са горещи допираш ги с ръка броиш до 6 и трябва да си махнеш ръката не може да издържиш повече

При вас как е никой ли не си е пипал джантите?????

Интересува ме кола автоматик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да знаеш дали са посинели ли

Не са.

В момента не мога

Искаш да знаеш дали са посинели ли

Не са.

Колега buzzi ти нали се занимаваш със спирачки не си ли забелязал като някой дойде за ремонт като сваляш джантата и като я хванеш да е гореща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем със спирачките,задържаше ми буталото на апарата.Тогава често си пипах дисковете и джантите колко са загрели,ми джантата само на проблемното колело загряваше другите не.Не съм с автомат,но не би трябвало да има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...