Jump to content

Премахване на гумирано покритие


loshdancho

Recommended Posts

Да попитам инжинерите по химия:

Ажеба с какво да намажа тая люпеща се гадост за да се махне с бърсане после.

Проблема е, че е по неразглобяеми детайли, и ако разтворителя пипне в страни...не трябва да има поражения по кожа, и мокет. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това  антистатичното покритие на някои детайли вътре в купето ли е?На А3-та на сина някои пластмаси бяха така.Пръскам със спрей,с който жената чисти прозорците и после с грапавата страна на домакинска гъба за съдове ги изтърках.Падна си търкане,но не посмях с някакви разтворители да пробвам,за да не си хапя гъзО после от яд,ако нещо се повреди после.Най-големият кОр беше с панела на климатроника.Наложи се да го разглобя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го понасям това покритие, дори и ново,още повече като почне да лепне и се бели, имам чувството, че пипам кирлява, мазна, лепнеща кожа.

И не е само климатроника, пулта за стъклата, и другите три също. дръжките на вратите, заключалката на багажника и т.н.

Опитах със смивка(или по модерно му пеинт римувър) не се получава, поддава и пластмаса отдолу и става още по-зле направо става като драно със раш пила.

Опитах да го кисна с нафта...не поддава дейба.

П.П. климатроника ми е без такова покритие, ама ще го сменявам заради подгряването на седалките, вече отказах две оферти с гумиран панел.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Малко късно виждам темата, но не ти трябва никакво варене, нито смивки, обикновен медицински спирт и памучно парцалче, ефектът е поразителен.И аз го мразя това идиотско покритие, отначало си мислех, че е пръснато да придаде по-добър вид на пластмасите, а то било антистатично🤢
039184826-big.jpg039184828-big.jpg
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...