Jump to content

Q5 Дизел?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Бях пуснал тази тема специфично за бензиновата версия:

 

Обаче забелязвам, че има много по-богат избор за дизел. Та в момента сериозно обмислям и тази опция.

 

Основните ми страхове от дизела (някои от които сигурно неоснователни):

- чувал съм, че замръзвало зимата и има проблеми със запалването (предполагам това е за по-стари и по-ниска класа автомобили)

- не съм карал дизел досега и нямам идея как поддръжката се различава от тази за бензин, дали има читави монтьори ако се наложи, дали излиза по-скъпо поддръжката и т.н.

- като цяло чувам, че дизела в близко време може да го забранят в Европа (или поне да му наложат яко санкции)

 

Става дума за бюджет около 30К-40К лв. (включвам и потенциални ремонти, т.е. идеалното - 30К + не повече от 10К за ремонти първата година-две)

 

Ще се радвам да ми дадете препоръки за година/модел. Засега съм се насочил съм се около 2010-та. Както и 3.0 двигател.

 

Например тази обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21534412627231661

Е супер-напудрена :)

 

Но все пак, това твърдение например доколко въобще е вярно: "ЕДИН ОТ НАЙ-СПОЛУЧЛИВИТЕ ДИЗЕЛОВИ МОТОРИ НА АУДИ ЗА ТОЗИ КЛАС АВТОМОБИЛ!"

 

Този уикенд отивам да разглеждам дизели, ще се радвам на всякакви насоки.

 

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих гледал обяви, съдържащи думата "УНИКАЛЕН"

 

В раздела за А6 4ф има много за този мотор, но трябва много да четеш.

 

В това купе сигурно много върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам и подържам в момента такава кола от 2010г. Колата я имам от нова. Мойта е 177 к.с. и мисля, че са достатъчни, все пак не съм състезател.Двигателите са с евро 5, така че в България ще се карат още години. Ако е подържан дизела  и на километри по 200 хил. нямаш притеснения. Сипваш от хубавата нафта от големите бензиностанции. Подръжката е съвсем нормална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам.Дизел комън рейл,ако е на под 200 хил.км.,с павилна поддръжка до момента,ще кара.Дори и такъв,купуван нов от България.Лично доволен-2.0TDI 170 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами само да спомена, че колкото и да ми се искаше Q5, не ми хареса като пространство на задните седалки нещо. В сравнение със Lexus RX300 който имах навремето, където пространството беше много по-добре оползотворено. (Лично мнение)

 

По случайност ми попадна едно запазено A6 на супер добра цена и реални 50к километри и го взех. Много съм доволен!

 

Не стана точно както го очаквах, но сега съм действително част от клуба! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...