Jump to content

Какъв размер лупи за Б7 фарове


Marto7777

Recommended Posts

Решил съм да взимам лупи за вграждане във фар, но незнам какъв размер ще станат във фара.Масовите са 2.5 инча, ще станат ли такива ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно 2.5 инча ползват всички . Ако искаш снимки - мога да споделя преди време моите как бяха

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това беше снимката с която помолих некоректния от студентски град да ми направи фаровете 

B7-A4-Bi-xenon-headlight.jpg

а тои ми сложи такива капачки които трябваше да има angel eyes на тях но ги нямаше и седяха леки дупки .... Ужас продадох ги много бързо но пък за светене - нямаха грешка 

IMG-3968.jpg
 
това ми е единствената снимка май май останала, че верно бяха грозни  но ето една вечер на мокро 

IMG-4521.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само с 35в ксенон защото това беше преди 5 години и Лед крушките не бяха така разпространени. Помисли че Лед крушките не са ли за лупа - няма да светят хубаво.

Те наляво надясно и не направо или нагоре - следователно няма да светят хубаво на лупата и ще има петна.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и за Честита Нова Година на всички с пожелания за здраве преди всичко!Извинявам се предварително че питам тук но не исках да пускам отделна тема,понеже има няколко подобни но така и не намерих отговора който търся.Имам А4 B6 и както всички сме наясно фаровете му са много слаби.С лупи са,но фаорете са много слаби.Смених крушките,но пак светят слабо.Вечер шофирането е истинско мъчение,и това ми ограничава пътуването извън града вечер ако ми се наложи.Какво ще ми препоръчате като манипулация?Да ги закарам да ги почистят и полират и да им сложат ксенон,или някаква друга по-добра манипулация може да ми предложите,която да доведе до по-добри резултати?Просто искам да светят по-силно и по-надалеч,и по-ясно естествено.Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@omonkes Първото което бих пробвал е лед крушки.Ако фаровете не са много зле отвънка де.Ако са зле полиране и тогава лед крушки.Светят 5 пъти по силно от обикновена крушка дори Night breaker и всички останали които съм пробвал лично и на приятели.Крушките които купих колата с тях бяха Филипс или Осрам +50 или нещо подобно видимост.Светеха доста добре и самата светлина беше бяла като на ксенон, но откакто сложих лед крушки разликата е брутална.Единственото гадно е че разпръсква светлината и съм ги забил по-ниско за да не пречи на наресщното движение.Затова ще слагам лупи да си дойде всичко на място.Затова моя съвет щом си с лупи е взимай от Aliexpress един комплект канбус и ако е нужно полиране на фаровете.Zdatt ми изглеждат качествени, аз лично съм с други, но като сложа лупите ще взема на Zdatt защото сегашните са Н7, а за лупите ще трябват Н1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, omonkes написа:

Да ги закарам да ги почистят и полират

 

И най-вече да възстановят рефлекторите, тогава чак са процедурите описни от теб.

Ефекта ще повече от добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да я правя същата процедура, но и при мен ще трябва освежаване на фаровете. Някой да препоръча лед крушки? За В6 (с лупи съм :lupe:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите които поръчах и в момента още съм с тях са ТЕЗИ. 2ма човека сме с такива и светат убийствено.В началото не дават грешка, като загреят повече примерно след 1 час работа лятото изкарва грешка от време на време за изгоряла крушка.Това само на лявата ми го правеше.Сложих едно съпротивление от 1лв. и спря този проблем.Зимата като е студено дори и след 1 час пак не дават грешка.

От тях сложих Н7 на рефлектора. Сега с лупите ще трябва да взимам за H1 цокъл и ще пробвам тези на Zdatt ми изглеждат най-сериозни - Zdatt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Marto7777 написа:

@omonkes Първото което бих пробвал е лед крушки.Ако фаровете не са много зле отвънка де.Ако са зле полиране и тогава лед крушки.Светят 5 пъти по силно от обикновена крушка дори Night breaker и всички останали които съм пробвал лично и на приятели.Крушките които купих колата с тях бяха Филипс или Осрам +50 или нещо подобно видимост.Светеха доста добре и самата светлина беше бяла като на ксенон, но откакто сложих лед крушки разликата е брутална.Единственото гадно е че разпръсква светлината и съм ги забил по-ниско за да не пречи на наресщното движение.Затова ще слагам лупи да си дойде всичко на място.Затова моя съвет щом си с лупи е взимай от Aliexpress един комплект канбус и ако е нужно полиране на фаровете.Zdatt ми изглеждат качествени, аз лично съм с други, но като сложа лупите ще взема на Zdatt защото сегашните са Н7, а за лупите ще трябват Н1

 

Преди 17 часа, Marto7777 написа:

Първите които поръчах и в момента още съм с тях са ТЕЗИ. 2ма човека сме с такива и светат убийствено.В началото не дават грешка, като загреят повече примерно след 1 час работа лятото изкарва грешка от време на време за изгоряла крушка.Това само на лявата ми го правеше.Сложих едно съпротивление от 1лв. и спря този проблем.Зимата като е студено дори и след 1 час пак не дават грешка.

От тях сложих Н7 на рефлектора. Сега с лупите ще трябва да взимам за H1 цокъл и ще пробвам тези на Zdatt ми изглеждат най-сериозни - Zdatt

Голямо благодаря и евала за отговора Marto!:zustimm:А сега да питам относно тези LED крушки.От тук от бг няма ли от къде да си ги купя?Ще трябва ли нещо да се преправя по фара?Фаровете ми външно не са зле,ако мога така да кажа по моя преценка.Но поне разбрах че тези ЛЕД крушки с тях ще постигна това което искам.И има ли такива крушки които като ги сложа да не ми дава грешка?Моите са H7,така мисля че бяха де.

Редактирано от omonkes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и в България ама избора не е толкова голям и цените за двойни.Най евтините които са C6 ги има за по 25лв тука и се водат боклуци ама имам приятели с такива които карат повече от година и проблеми нямат.Нито светат по-слабо нито са горяли.В aliexpress ги има  за под 10 долара такива.Ако си вземеш за твоя цокъл не би трябвало да има преправяне, но незнам как ще е при лупите ако нещо има по-тясно там, но и аз иначе съм с H7 и крушките се слагат на мястото на оригиналните без преправяне и каквото и да е.Има някои крушки които смущават радиото, но незнам как може да се разбере кои са такива и кои не, аз радио не слушам само от мемори картите.За да не дават грешка крушките трябва да са CANBUS. Макар че дори на някои канбус крушки които пише че са, дават грешка като загреят.Пример - моите.Не винаги, но се случваше в жегите преди да сложа допълнително съпротивление. В алиескпрес съм гледал има някои крушки които си върват с външно съпротиеление закачено на кабела, може би ще е добър вариянт.

 

Засега съм се спрял на ТЕЗИ и в комрентарите гледам на хора които качват снимки, че те са с допълнителни Canbus на кабелите, но и да се вземат други има само канбус съпротивление под 3 долара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моите фарове са с H7 крушки.Тези Zdatt ще паснат ли на моите фарове с такъв цокъл H7?Ил трябва други да търся?Какви ще ме посъветваш да сложа?Не разбирам от лед крушки,още повече не съм поръчвал от алито никога все още и не искам да объркам нещо.Ще ми се да си купя такива които си вървят със допълнителното съпротивление както ти го каза,за да не ми дава грешка.Остава само да как да разбера кои смущават радиото и кои не...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм взимал Zdatt, но няма причина да не станат щом цокъла е същия.Незнам дали в самата лупа вътре няма да опират не друго.Просто моя фар е без лупа и незнам с лупа как е.Мисля че ще стане.Ако си от София ще ти дам от мойте с които си сега да пробваш едната да я видиш пасва ли, но на H7 самата лед крушка оттпред не е по-голяма от обикновенна нажежаема крушка.Аз поръчах на Zdatt сега, но не тези които пратих по-горе, а ТЕЗИ. Пак се водат 12000 лумена и 100 вата общо комплекта, но имат ледове от 4те страни и затова избрах тези.Иначе другите по-масивни ми изглеждат.И двата комплекта в коментарите на други поръчвали гледам че имат включени Canbus залъгалки и в описанието пише че не смущават радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ти пиша на лично да се разберем.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги аз си смених дневните светлени, както и габаритните с LED крушки на “Osram” и съм много доволен. Цената също ме устройва(42лв за 2та комплекта но и ги намалиха с по -30%) 

ECEF424C-FED7-4C37-979D-F7A788D69BE7.jpeg

43F03CC2-DC32-49A5-AF2A-6AD39FBC8E3D.jpeg

1ADBF426-899D-4EF1-B6A2-2494EB6B6B1A.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ilian681 said:

Здравейте, колеги аз си смених дневните светлени, както и габаритните с LED крушки на “Osram” и съм много доволен. Цената също ме устройва(42лв за 2та комплекта но и ги намалиха с по -30%) 

 

Незнам какво си сменил, но ти светат дългите и 100% пречиш на насрещното движение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с лупи на В6цата, но не ме кефи как светят и мисля да пробвам с ЛЕД, тъй като хем няма да преча на никого, хем ще свети добре(всички знаем от кръговото на Младост до светофара ако е валяло дъжд колко се "вижда". Някой да препоръча нещо за късите, OSRAM, Китай и т.н.,цената не е фактор.
П.С. Трябват ми такива със съпротивление, защото на фиса ми свети като изгори некоя крушка

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Marto7777 написа:

 

..., но ти светат дългите и 100% ...

 

 

К'ви дълги ве Къс? :lol:

 

При Bi-xenon фарове, вътрешната секция е дневна светлина, с крушки 21W, с цокъл BA15s.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, KCV написа:

... е дневна светлина, с крушки 21W, с цокъл BA15s.

 

И през VCDS може да зададеш на колко %  да светят DRL-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.01.2019 г. at 22:24, Marto7777 написа:

 

Незнам какво си сменил, но ти светат дългите и 100% пречиш на насрещното движение

 

Не знам как може да си толкова НЕ на ясно! А в същото време да изразяваш мнение което е 100% грешно :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се заяждаме и нападаме.Вместо това може просто да си помагаме.Всеки е наясно с различни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, ilian681 said:

Не знам как може да си толкова НЕ на ясно! А в същото време да изразяваш мнение което е 100% грешно :hilezh: 

 

Сториха ми се силни за дневни светлини, не обърнах внимание че е биксенон сега разбра ли ? Отделно ми е писнало от капути с китайски модули дето карат на дълги през деня и от такива с постоянно включени халогени. И двата вида светлини са за определени случаи, а не за постоянно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...