Jump to content

Постоянно ми свети лампата на течността за чистачките


Dani_84

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро имам ауди а3 8р 2.0 тди 2004 г., но на дисплея постоянно ми свети че нямам течност за чистачки, на казанчето нямам датчик за нивото. Има ли начин през vcds да се прекодира за да не го показва на дисплея?

Редактирано от Dani_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ВАГ-КОМа трябва да идеш а 17 - Instrument Cluster, след това Coding и да я кодираш че няма DIS. Виж тук: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще си изключи функцията "бордови компютър). По-добре е, да сложи пинче вързано на маса в буксата и така да загаси алармата за течност за чистачки. По този начин, хем ще има бордови компютър, хем ще спре досадната грешка. А ако реши да направи и като хораата нещата, ще си смени и лостчето за чистачките с такова и с управление на бордовия и всичко ще стане тип топ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не съм много наясно с това лостче, но мисля че моето е с управление на борда ( на лостчето има бутон reset и още някакъв бутон ). Не съм в момента при колата, довечера ще снимам лостчето и ще го покажа. А иначе това с масата на пинчето го гледах в една тема и е описано доста подробно има и снимки, но ми се струва краен вариант. Предпочитам ако има възможност софтуерно да я премахна тази аларма.

Редактирано от Dani_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерно не можеш да премахнеш само алармата. Това, което се каниш да направиш, е софтуерно да деактивираш изцяло функцията "бордови компютър".

Следенето на течността за чистачки може софтуерно да се деактивира при А3-ки произведени след 2007-ма година.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е автоматик, от завода излиза с табло с бордови компютър. Но не активиран, ако купувача не е желаел да си го закупи. Самото активиране после е елементарно, но някой според мен е пропуснал стъпката със замасяването на пинът за течността за чистачки.

На кратко, според мен това са най-логичните причини да имаш аларма за течността за чистачки, а физичиски да не притежаваш такова.

А има и друг сценарий. Ако колата ти не е автоматик, и от завода си си имал казанче с датчик, след челна катастрофа може да са събирали колата с каквото са имали. И така да си се оказал с казанче без датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е автоматик, но и не е удряна мой съсед си я купи чисто нова за пенсионирането, след време се разболя фатално и ми я продаде на 117 хил. в момента е на 119 хил. и малко. А иначе няма букса за датчик, гледах и инсталацията има само една с две крачета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато А3-ката е с бордови компютър, задължително има датчик за ниво на течността за чистачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, подвел съм те, нямам на лоста за чистачките функция за управление на борда, имам и голф и на него имам тази функция и от там се обърках. Ще се наложи да сменя лоста за чистачките на аудито с такъв дето ти каза. Искам да попитам въпреки че ще сменя лостчето, ще се наложи ли и да се сложи маса на буксата ? Сори за глупавите въпроси, но при нас "майсторите" са от типа щом влезеш с дизел на ваг в сервиза им, и още от вратата ти казват че са ти прецакани дюзите и помпата :steinigung:Преди имах изгоряла свещ на първи цилиндър и прочетъх в нета че се намират под капака на клапаните, така че реших да я закарам за да я смени "майстор". Като го видях че свети и ги търси отвън чудейки се къде са ги сложили, направо си я взех от сервиза и сам си я смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си в малък град. Ако имаш път към София, може да звъннеш. За 30-тина минути да ти направя всичко. А ако нямаш път, мога и да ти обясня как се прави. Не е философия, но все пак се изискват елементарни познания и умения. А от разговори с колеги съм разбрал, че извън големите градове това е трудно намираемо.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dani_84, забравих да спомена, че под всичко имах предвид да ти сложа лостче за управление на борд, и да ти загася грешката за течността за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Не знаех до сега че толкова лесно се добавя DIS на кола без тази екстра! Вече си поръчах лостчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT, добавя се лесно ако таблото си го има, затова Пламен пита дали колата е автоматик, защото тогава слагат задължително такива табла за да може да изписва предавките, но не слагат борд ако не си доплатиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, fifipaldi said:

@CVT, добавя се лесно ако таблото си го има, затова Пламен пита дали колата е автоматик, защото тогава слагат задължително такива табла за да може да изписва предавките, но не слагат борд ако не си доплатиш.

 

Moята е А4 Б7 и е автоматик, така че софтуерната част би трябвало да я има. Също по-късно мисля да слагам ColorMFA, така че лостчето с бутоните ще трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...