Jump to content

Ауди а8 д3 3.0тди 2004 пуши и издава странен шум


Hasan

Recommended Posts

Здравейте Колеги , днес ми се появи следният проблем запалих колата и тръгнах по време на движение всичко изгасна навигацията се прибра , светеха само лампичките за ESP , ABS , акумулатора и това с удивителния спрях на място изгасих я и я запалих оъново след 3-4 минути колата започва да изкарва бял дим в големи количества и отпред се чува странен шум , това е при работа на място.Ако някой знае за какво става въпрос моля да сподели . Благодаря предварително

 

Видео

 

Редактирано от Hasan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятно.. причините са много и то скъпи. Може да имаш проблем с инжекторите, може да ти е отишъл блока, може да е от уплътнението на главата.. трудно да се каже. Направете диагностика и вижте какво дава като грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да кажа нещо , колата по принцип няма акумулатор мисля , че е заминал не се зарежда и ми подават ток , когато кабелите са на клемкте няма проблем но когато махнем кабелите вътре всичко изгасва , почва да издава този шум и да пуши , възможно ли е да е от недостатъчен ток ?

Редактирано от Hasan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да питам "ЗАЩО???". Купи нов акумулатор и се моли да е било от акумулатора. Ремонтите на Д3 са доста скъпи, колега. Няма смисъл ти сам да ги причиняваш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и алтернатора дали зарежда.

 

На запален мотор като махнете кабелите ли става това? Ако да, значи има проблем с алтернатора.

 

Може да има и други проблеми, но първо оправи това. И не пали повече така.- само за проверка на алтернатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прави го след като махнем кабелите от клемите , днес купих нов акумулатор , но лампичката с червеното акулулаточе продължаваше да свети , замерихме и показа 11.5

Да прави го след като махнем кабелите от клемите , днес купих нов акумулатор , но лампичката с червеното акулулаточе продължаваше да свети , замерихме и показа 11.5

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъ

Тъй като съм в чужбина звъннах на един майстор и той ми каза , че е хубаво да взема същата марка къкъвто е сега но не знам фабрично с къкъв алтернатор съм имаш ли някъква идея Valeo дали ще свърши работа мисля да купя от морга и да го изпратя за обслужване на четки и не знам какво още трябва.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм запознат.

Доколкото знам може да е различен и е най-добре да се види марка и модел на него самия.

Може да е валео, но има различна мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...