Jump to content

не показва правилно стрелката на охл. течност


Recommended Posts

колеги с Б4 АБТ   ебава се стрелката която показва колко е загряла водата в двг.  смених датчика , почти същата работа 
със стария датчик показва че е на 50  а реално е загряла на 90-то / чувам перката на радиатора /  и иска да седи 5 7 8 минути така на 90-то  и малко по малко почва да се качва към 70 и 90 
 а сега с друг датчик не нов  свален от друга от моргата  стрелката се вдига много малко  и колко и да работи не мърда  
въпроса ми  е кое е по-вероятно да е дало фира сивия датчик или зъбни колелца в уреда 
да знам уреда в таблото ли да сменям или нов датчик от магазина 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този уред за водата няма зъбни колелца. Сигурно причината е в сивия датчик, търси друг. А забелязал ли си да имаш проблеми с бензиномера? Двата малки уреда се захранват от едно място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не да ти кажа  малко иска нагласяне  но само толкова  когато свърши бензина стрелката показва че има още малко  смисъл има още 2 червени чертички или три бяха не помня ама той нали има на таблото се подава една сонда за настройка но иначе отчита че си сипал 
иначе казваш по-вероятно е датчика сивия  с трите пина 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен датчика както е писал Коко може да има спукани спойки на платката където се захваща уреда.С лупа като се пргледа и се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая снимка не ми я отваря  благодаря иначе за помощта сигурно ще върна старото табло и ще видим какво ще покаже . иначе  тея спойки как ще се спукат като то си седи така никой не го бара да го човърка да кажеш 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен започна да показва с около 7-8 по- малко. Презапоих от страната на уреда пистите на таблото / едната страна/ и се оправи.

Редактирано от prodan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

тая снимка не ми я отваря  благодаря иначе за помощта сигурно ще върна старото табло и ще видим какво ще покаже . иначе  тея спойки как ще се спукат като то си седи така никой не го бара да го човърка да кажеш 

еми добре ще видя  ще сложа още 1 датчик ако не се оправи и от него май ше отиваме на табло 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапояваш почти всички спойки,може да не са напукани,но самите крака на елементи и уреди вътре в спойките са окислени. Някаде има и стабилизатор на напрежение,и най вече него презапой,той отговаря за уредите, като ти е писъл коко 60

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...