Jump to content

Теч на антифриз а6 1.8 т


Ko6mara_

Recommended Posts

Здравейте колеги имам теч на антифриз , хванах го но незнам тапа ли е от зад между мотора и купето до топлинния датчик и питането ми е , тапа ли е това точно до топлинния датчик. Колати е ауди а6 ц5 1.8 код на мотора аеб

Редактирано от Ko6mara_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така аз на моя АЕБ сменях цялото тяло заедно с всички гумени уплътнители.

Смяната е ужасна особено ако си с големи ръчички няма бъркане :) и трябва да се внимава много с тръбата от твое дясно да не я счупиш че после ще падне едно разглобяване чак ще ти побелее косата ;) 

Ако не си наясно с това по добре потърси механик който да ти свърши тази процедура поне ще си спокоен че няма да чупиш въпросната тръба не че механика е застрахован но да се надяваме че и друг път е сменял такова пластмасово тяло на АЕБ. Ремонта не скъп около 20 лв. задължително почистване на мястото където ляга пластмасовото тяло. Може и селиконче да бацнеш ако си му фен аз не сложих ;) и за сега няма драми. съвета ми е купи си пластмасовото тяло с гнездото само за температурния датчик по евтин е другият с тапа даже не виждам смисъл от тази излишна тапа която е един прецедент за теч евентуален ;) Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се казва това тяло ? Че то от него бая си тече точно от горе от , шибаната тапа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги! Аз съм във същата ситуация с течащия антифриз. Намерихте ли името на тази тапа. Кви пари струва тапата или ремонта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 4 years later...

Това е номера на тапата. След четене се оказа, че има два модела фланци в зависимост от VIN номера.

Номера:

058 121 132      - преди VIN 4B - X - 080 000

058 121 132 A  - след VIN 4B - X - 080 001

Уплътнения за наоколо:

037 121 687 - размер 36 х 3,15;

058 121 687 - размер 31,5 х 3,65;

903 168 02 - размер 19,6 х 3,65.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...