Jump to content

Влага във фара.Спукано стъкло ?


Marto7777

Recommended Posts

Колата е Б7 и с десния фар няма оправия.Пуска влага и опитах какво ли не.Някакви идеи как мога да разбера откъде пуска ? Фара го отварях 4 пъти и пробвах какво ли не и винаги резултата е същия.Предполагам че стъклото е пукнато някъде или основата, но видимо няма нищо.Последния път купувах лента от тия, които са си точно за фарове и пак нестана.Другия фат 2 пъти ми се е налагало да го отварям(веднъж за почистване и вендъж като монтирах лупи) и 2та пъти го затварям със старото си лепило и няма никакви проблеми.Попринцип при дъжд или след автомивка точно се получава веднага от вътрешната страна почва да има леко влага, а понякога и няколко капки.Знам го горе долу откъде влиза и затова точно в тая зона всичките пъти се уверявам че е най-добре затворен и винаги си пуска оттам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни хора, които знаят какво правят, даваш им светилото и ти го оправят. Явно "направи си сам" не ти се отдава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правенето на фарове, само изглежда лесно. И аз си мислих, че е фасулска работа, ама след като видях, че има тънкости, които се научават след много разглобени фарове, си отидох при човека и ги оставих. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали не тече някъде вода върху болтчетата за реглаж на фара.

 

На старото А6 имаше дупка на ламарината и водата покрай предния капак се изтичаше точно върху болта за реглаж. Някога сигурно не е пускал, но при мен започна. И аз имах изпотяване и доста се чудих откъде е.

Сложих изолирбанд на тези дупки да се итича по-надолу и се реши въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

Гледах я темата, но аз съм с Б7, а и моите не са с биксенон и няма пръскалки за тях.Ще погледна къде може да има подобен изход при мен да го запуша

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...