Jump to content

въпрос за А6 4G


Recommended Posts

Привет,

Насочил съм се към А6 след 2014 г.

Гледам няколко различни двигателя, и моля за вашето мнение, не съм запознат с проблемите им и динамика. За сравнение в момента карам туарег 295 к.с и ме устройва напълно.

3.0 TDI- 310 к.с. мисля че е до края на 2014 или греша?

3.0 TDI -272 к.с от 2015 - каква е разликата с предната модификация?

2.0 TFSI - 252 к.с.

3.0 TFSI -310 к.с.

кой двигател с коя кутия са най- надеждни?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4/23/2019 at 13:51, rainman написа:

Привет,

Насочил съм се към А6 след 2014 г.

Гледам няколко различни двигателя, и моля за вашето мнение, не съм запознат с проблемите им и динамика. За сравнение в момента карам туарег 295 к.с и ме устройва напълно.

3.0 TDI- 310 к.с. мисля че е до края на 2014 или греша?

3.0 TDI -272 к.с от 2015 - каква е разликата с предната модификация?

2.0 TFSI - 252 к.с.

3.0 TFSI -310 к.с.

кой двигател с коя кутия са най- надеждни?

Благодаря

Само за кутиите ако е S-tronic да е след 5/2015г там вече всички проблеми са изчистени и при обслужване не е толкова скъпо не се сменят филтри и работи с 3,5-3,7л.масло ,филтри се сменят само ако се прави ремонт на кутията понеже са вградени отгорната страна на мехатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за 3.0TFSI. Иначе ако се гони относително нисък разход на гориво дизела, въпреки че не е ясно дали накрая няма нещата да са на кантар ако нещо от еко шитните на дизела думне, ЕГР, DPF дюзи и т.н.

Докато с 3.0TFSI имаш мегдан за бързо засилване над 400 коня и доста приличен разход за тия коне.

Успех с избора на кола.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4F с 3.0TFSI за малко над 1000км (Словакия България) и каране с 140 (по магистралите) на темпомат даде 9.5/100. Та би трябвало 4G да е още по-надолу с разхода при условие, че там автомата е друг. Отделно ако добре помня, след 2014 3.0TFSI трябва да е от второ поколение.

 

П.с. Търси си кола със спортен диференциал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несериозно е да се коментира разхода при тази кола освен като някакъв признак, че има проблем по колата. Гледаш трилитров турбиниран бензинов двигател, няма да е пет на сто. Аз карам 3.0 TDI 245hp, харесва ми, нафтова печка е, ако имаше хубави за близки щях да взема бензина, но миналата година като я купувах нямаше читави около мен, та взех тая от немско. И той си има разни болежки, но си е бензин. Тука ще ти препоръчат да си сложиш рево още преди да купиш колата :D но и без да я чипосваш върви много добре. Недостатък е, че са по-скъпи от дизелите естествено като коли. Гледай си самата кола да е читава като екземпляр, да има екстрите, които искаш и я хващай за ушите. Така или иначе гледаш втора ръка, а не поръчваш в Порше, гледай да вземеш най-добрия конкретен автомобил, пък и дизел да е. Горе си ги омотал коне, двигатели, ама да не ти пука, всичките са читави, само BiTDI-то при фейса са му двойно турбинки и тн. благини та пак си трябва парички тук таме.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Ако вземеш бензин грам не се замисляй дали да я ремапнеш, сл;ед един ремап става съвсем друга кола и да хубавите бензинови държат цени.

Хубаво е да кажеш и какъв бюджет имаш.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

My brother from another mother:Dпродава неговата... Само че е авант 3.0 bi-tdi. Внесена е преди няколко години от Германия. Много гледана, гаражна, на реални километри. Няма само ел. седалки, камера и кейлес.

Ако имаш интерес, повече инфо на лично или на телефона в обявата.

https://m.mobile.bg/details/11557488504613700

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България е от началото на 2017та и има навъртяни към 35к км. Братчето е много педантичен и се грижи много за колите. Беше купил някаква козметика за кожата за 300 лв (разбира се!:flehan:), която не влиза в цената обаче:lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, cokesucker написа:

My brother from another mother:Dпродава неговата... Само че е авант 3.0 bi-tdi. Внесена е преди няколко години от Германия. Много гледана, гаражна, на реални километри. Няма само ел. седалки, камера и кейлес.

Ако имаш интерес, повече инфо на лично или на телефона в обявата.

https://m.mobile.bg/details/11557488504613700

 А бе и  много други екстра нЕма ,ама както и да е..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Velislaff said:

 А бе и  много други екстра нЕма ,ама както и да е..........

Грешно се изказах аз, но пък не е да кажеш веганската версия.

 

1 hour ago, jora.the.explorer said:

Моя коментар беше ироничен, ти луд ли си 50 бинки за тоя дизелов отпадък от 2013. :D:D:D

 

Бате да коментираме цена ако ще я купуваш, иначе за семки кое колко струва не ми се лала. Купена е от представителство на Ауди в Германия на 50к км, поддържана е безупречно, и е на 6 години и 80 к км. Колко да струва, тва да не е Шкода? Дори да провесиш врат и да надзърнеш колко струват в Германия същите години на същите километри, пА ше дуднеш едно и също, така че че къв е смисъла. Да се засрамиме и де я дадеме за дваЕсе хии рупи ли?:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, jora.the.explorer написа:

Не знам за кво, ти се включи и изведнъж започна да се правиш и да не искаш да кажеш. Баси ощипаната госпожица.

Кво да ти кажа ,като цените в мобиле.де почват от толкова

Тее екстри, които всички бленувате са плащани и никой нема да иска да ви ги подари само Щот вие сте дОпетата от българия с късите пари. ...сешлисе. 

Ей ти примерна А6 с 3 листа екстри е така Да видиш колко струва базова и с оборудване. 

 

rps20190604_063529.jpg

rps20190604_063559.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...