Jump to content

Смяна съединител 1.9 116k.c- AJM


zevsa

Recommended Posts

Изчетох това което намерих във форума но към днешна дата немога да взема окончателно решение как да изляза от ситуацията.съединителя вече преплъзва и се усеща при по-рязко натискане на газта.майстора ми каза че е добре да сме смени комплект с демпфера понеже според него двигателя има леко тресене от маховик( клател се настрани от към скоростната кутия и има съмнения че е блокирал) та не се наема да ми поръчва комплект демфер със съединител понеже пазара бил пълен с ментаци.другия вариянт който ми предложи е да слагам кит-заместител (твърд маховик със по специален диск съединител) обаче каза че може да се получат паразитни неща които аз нежелая.просто искам колата да си се кара нормално без излишни условия.вероятно има доста колеги които са минали скоро през тази процедура и ще се радвам да споделят тяхното решение.нямам намерение да засилвам мощността на колата,искам нормална кола на която може да се разчита

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сменяй, какво толкова? Ако се пазиш от ментета, от вносителя продават оригиналдъ части с гаранция, отнасяй комплект и я мятай. Но не че нещо...., но и там е пълно с ментаци.....

Моето решение на "проблема" беше, от нещо като "немски" сайт, комплект маховик, притискател, феродо, лагер и болтченца. Ментета или не, времето ще покаже, засега държат.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да де но за кола която е с цена около 2500лв да се похарчат около 800лв без труда и накрая да се скапе за 10 000км...затова питам кой как се спасява към днешна дата.а тези заместители какво мислите за тях?

Редактирано от zevsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да мисим - като искаш ефтина кола с ефтина подръжка - вземи си Поло. Всички знаем че тука си е тегаво. Иначе има морги - отиваш, ровиш , монтираш и газ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, zevsa написа:

Предлагаха ми точно закс 

Да уточним, говорим за Комплект: маховик(двумасов), притискател, феродов диск, лагер и крепеж, това на закс за 800 лева?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се пита право куме в Очи.

А сега кажи, как се разбира качествена ли е една част? Ето по-горе ти препоръчват Закс, имаш оферта от реномирана(хм) Бг фирма, на подаръчна почти цена, как и кой да реши последно?

Не искаш от вносител, скъпо е, колата евтина, частите ментета......

Трудна работа чуек....:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, NIKO said:

Да уточним, говорим за Комплект: маховик(двумасов), притискател, феродов диск, лагер и крепеж, това на закс за 800 лева?

Аз комплект на закс не виждам, но маховик + комплект съединител е доста под 800.

 

В момента маховик за ДСГ е около 700лв (в зависимост от версията)....та има някакво мърдане в цените за по-старите коли.

 

За качествено - чипнати дизели и 1.8т-та карат със заксове без някакви оплаквания.

Дали качеството е като на оригиналните....едва ли. Дали от Порше може да се купи качество, като оригиналното - също е съмнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, остана да се извадят едни пари и толкоз. 

А порше, вносител и оригинали....., сагата е безкрайна. Както и почти всяка друга "реномирана" месНа фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 9 минути, NIKO написа:

То се пита право куме в Очи.

А сега кажи, как се разбира качествена ли е една част? Ето по-горе ти препоръчват Закс, имаш оферта от реномирана(хм) Бг фирма, на подаръчна почти цена, как и кой да реши последно?

Не искаш от вносител, скъпо е, колата евтина, частите ментета......

Трудна работа чуек....:nixweiss:

Именно! Разбирам иронията ти но всички тези неща вероятно вълнуват доста хора и някои от тях са намерили правилното решение,затова пак казвам създадох темата.Това е че марка ауди съм го имал впредвид като я купих преди 7г. За порше.бг се носят легенди за качеството на масла и части за което ме отказаха да гледам изобщо цена там просто искам разумно решение колата да се движи нормално.качеството на частите и малките деца вече знаят че не е определяща цената! Ето пример от произволен търговец колко струва комплект всичко :

https://m.autodoc.bg/valeo/1110313

Редактирано от zevsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти на цената на ментето валео (с твърд маховик) може да се вземе от търговец закс с демпферен маховик.

Просто потърси някой търговец от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 8 минути, robobug написа:

Почти на цената на ментето валео (с твърд маховик) може да се вземе от търговец закс с демпферен маховик.

Просто потърси някой търговец от форума.

Това мнение до момента най-ми помогна! Благодаря! Ще потърся какво ще ми предложат форумните търговци.

 

П.с.

Нико не ти отива на броя мнения и  ранг във форума да отговаряш така просташки! Друг е въпроса че в ежедневието такъв род комуникация я стопирам на секундата! Форума предполагам знаеш по-добре от мен е за в помощ на членовете му а не за иронизиране и подмятания. В първия си пост съм написал ясно какво ме интересува! Без ирония

Редактирано от zevsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...