sadman.bg

Проблем по време на загряване с оборотите на ADA

Recommended Posts

Здравейте колеги! От известно време на едната ми Б4 - ка се появи много странен проблем. Когато се запали двигателя всичко е наред. В момента в,  който започне да загрява оборотите постепенно почват да падат,  мощноста изчезва и колата не може да върви. В този момент единствения начин да се задържи да не изгасне е съвсем леко подаване на газ. Това нещо трае около една минута,  докато не загрее малко повече и след това няма никакви проблеми. Повтаря се всеки път когато колата е поизтинала. Става въпрос за Ауди Б4,  1.6 АДА мотор. Няма газова ! Дебитомета,  датчика на Хол,  кабели,  капачка , свещи , сини , температурни, картерни  датчици и други обичайни заподозрени са проверявани от моя майстор. Решил съм да сменям пак и стъпковото,  но то е последното за което мога да се сетя. Изчетах всичко писано по тази тема и сега питам за някакви други насоки. Забравих да кажа,  че горивния филтър и EVAP датчика също са проверени. Благодаря предварително! 

Edited by sadman.bg

Ако ми препоръчате,  сервиз или човек в София,  който може да ми помогне също ще съм благодарен!

Ако си от София, vaskoto1 от форума на VW, сервиз Elbatron пак там. Също и ХЕЕД 91. По-добре си направи една диагностика, вместо да гадаеш. Elbatron с мен се объркаха, ама все пак казват, че правят диагностика на такава кола.

Edited by 6matkar

От подобен проблем със същия мотор излезе грешни показания на ламбда сонда.  Сменихме я и всичко си дойде на мястото. Ако не си свършил работа пиши.

Проблема се оказа точно както по-горе "rumenggr" е писал , а именно ламбда сонда. В "ХЕЕД91" ми я диагностицираха и изключиха. В момента колата върви без никакви забележки. Благодаря за помоща на колегите. 

Това е често срещан проблем и при мен го има. Оправи се за момент с реглаж на метановата инсталация и от това че съм с някакъв тропически термостат - отваря на 75 градуса и загрява много бавно. Къде се намира щекера на тази ламбда сонда да пробвам без нея как ще е?

Това е буксата, която разкачиха в сервиза. Намира се до масления филтър. В гумения маншон има само една кабелна обувка. Надявам се да съм помогнал.

Поздрави!

IMG_20200118_110227.jpg