Jump to content

Странно дълго бучене от зад след като паркирах и изгасих


Toshko

Recommended Posts

Колеги, помагайте, че съм се шашнал леко. Имам колата от няма и седмица. До сега всичко беше на ред. Снощи като я прибрах в гаража изгасих двигателя и чух, че нещо продължава да бучи в нея. Сякаш не бях изгасил. Звучеше като перка на вентилатор, но по-дрезгаво. Слезнах от колата и забелязах, че звъкът идва някъде от зад и след малко спря. Това бучене продължи някъде 10-15 секунди след като загасих и го чувах.

Някой има ли идея какво е и дали колата ще ме остави скоро? Предстои ми пътуване сега за 3-те почивни дни и се чудя дали да пътувам с тази кола или с другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко модула в багажника, които са по-шумни и е възможно да е от там, трябва да хванеш от къде точно идва тоя звук, гадаем в момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калибрират са моторчетата за ел. ръчната отзад. Ако се качиш в колата и няма цветомузика по фиса значи всичко е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и това е възможна причина, често се случва...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 minutes ago, Excessive said:

Калибрират са моторчетата за ел. ръчната отзад. Ако се качиш в колата и няма цветомузика по фиса значи всичко е точно.

+1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се случи това нещо се казих пак в колата, запалих, дадох 20 см напред, после 20 см назад, нищо не светеше като грешка по таблото и колата се придвижи леко без проблем. Значи явно ще е от ръчната, но странно защо беше толкова силен и продължителен шумът. Не беше като когато се дърпа ръчната и се чува само за 1-2 секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моторчетата се калибрират и проверяват да не са свършили накладките. Правят няколко пълни цикъла свито-отпуснато. Обикновено се получава след минаване на голям пробег наведнъж или не е ползвана дълъг период ръчната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изказаното мнение! Щом е така няма какво да го мисля, ами ще си карам спокойно и ще чакам да видя какво друго ще се счупи 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия апарати са имат контролери в тях, ако имат драма ще освяткат таблото и ще има грешки в модула на ръчната. Карай и не бой сА :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...