Jump to content

Ауди А5 2.0TFSI Седан 2009


Recommended Posts

Здравейте, група. Изпадна ми да взема на изгодно ауди А5 2.0TFSI двигател и изчетох много по темата , но реших все пак да се допитам и до вас. Най ме стряска разходът на гориво и поддръжката на този двигател и дали са толкова по-големи от тези на същия модел , но 3.0tdi. Ще съм благодарен ако може да дадете отзиви в най-скоро време , защото , ако ще го взимам , трябва да е тези дни ! 

 

Благодаря предварително ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Bsaudifan написа:

Най ме стряска разходът на гориво...

 

и разхода на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото не ми е такъв проблем , колата е швейцарски внос , на 105 000 км реални. Четох и за маслото че по литър на 3500 км и по малко да е , не ми е чак такъм проблем. Но гледах някакви нереални разходи за гориво от където всъщност би дошло по-голямото ми притеснение. Ако може да се каже нещо па тази тема и по поддръжката и консумативите , кое би излязло по-евтино напред в бъдещето , ще ми е от полза ! 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете комбинации могат да те вкарат във филми ... бензина във филма буталата ми говорят дизела във още по хубави дори, дюзи със щипка стружки от помпата при определни двигатели и вин номера, дпф, егр и за капак търбина ... въпрос на личен избор е кой сценарий ще ти е на сърце.

Това изгодно А5 с 2.0TFSI поне 4х4 ли е ?

Отделно 2.0TFSI носи на стабилно засилване. То и дизела се засилва де ама си остава дизел ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, P_PETKOV написа:

И двете комбинации могат да те вкарат във филми ... бензина във филма буталата ми говорят дизела във още по хубави дори, дюзи със щипка стружки от помпата при определни двигатели и вин номера, дпф, егр и за капак търбина ... въпрос на личен избор е кой сценарий ще ти е на сърце.

Това изгодно А5 с 2.0TFSI поне 4х4 ли е ?

Отделно 2.0TFSI носи на стабилно засилване. То и дизела се засилва де ама си остава дизел ...

Здрасти , благодаря за отговора.

Куатро е да , автоматик и изчетох доста за филмите с маслото и прочее. Не ме е страх от ремонта , за който всички говорят на около 170 -200к километра за 6 - 7000. Ясно е , че на всяка кола нещо ще се счупи и ще се прави в даден момент, което няма да е евтино , особено на по завишените по цени модели. Въпросът е едва ли не кой от двата филма е с по- малко бради за мен ? :D

преди 2 минути, marro-rajdata написа:

Какъв разход си чул?

Ами четох 14-16 градско на загрял двигател и на магистрала със 120 - 140 не по-малко от 8,5 - 9.0. Не знам до колко е било вярно , не намурих потвърждение другаде с подобни цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   https://www.spritmonitor.de/  относно разхода на тунджа. Погледни дали колата е обслужвана по Лонг лайф схема. Но като цяло ако имаш готовност за влизане във филми скачай щом колата е сигурна и на 100к км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Bsaudifan написа:

Маслото не ми е такъв проблем , колата е швейцарски внос , на 105 000 км реални. Четох и за маслото че по литър на 3500 км и по малко да е , не ми е чак такъм проблем. Но гледах някакви нереални разходи за гориво от където всъщност би дошло по-голямото ми притеснение. Ако може да се каже нещо па тази тема и по поддръжката и консумативите , кое би излязло по-евтино напред в бъдещето , ще ми е от полза ! 

 

Ако се натъкнеш на мотор с прословутия маслен проблем, бедата не е в това че маслото е скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 17.09.2019 г. at 23:51, Bsaudifan написа:

Здрасти , благодаря за отговора.

Куатро е да , автоматик и изчетох доста за филмите с маслото и прочее. Не ме е страх от ремонта , за който всички говорят на около 170 -200к километра за 6 - 7000. Ясно е , че на всяка кола нещо ще се счупи и ще се прави в даден момент, което няма да е евтино , особено на по завишените по цени модели. Въпросът е едва ли не кой от двата филма е с по- малко бради за мен ? :D

Ами четох 14-16 градско на загрял двигател и на магистрала със 120 - 140 не по-малко от 8,5 - 9.0. Не знам до колко е било вярно , не намурих потвърждение другаде с подобни цифри.

То разхода е много относителен от стил на каране и град и т.н. На мен ми дава 12-17 в София, като високия разход е когато е стояла повече на място и работи. На магистрала извън България около 9, иначе около 8. В България под 10-11 почти не съм правил без значение от пътя. Ако карам на темпомат съм забелязал около 1 литър отгоре на тия цифри извън България. 2 възрастни 2 деца, количка,  колела, багаж и кутия на покрива... 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...