Jump to content

Въпрос за Audi A3 8P 1.8 TFSI


Recommended Posts

Здравейте,

Искам да попитам за мнение за колата Audi A3 8p 1.8TFSI 160коня. Понеже не намирам конкретна тема по този въпрос,а ако има такава ,може да изтрийте темата.

 

1.Към колко може да варира като цена поддръжката и първоначалното обслужване.

2. Този мотор дали става на газ? Чел съм че тези, дето са FSI не ставали на газ.

 

Благодаря предварително за отговорите.

Редактирано от dante_99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво влиза в това първоначално обслужване. Ангренаж с в.п. и масло и филтри може да варира между 400 и 800 лв в зависимост от пройзводител и каква отстъпка можеш да ползваш. Вече ако се започне и е наложително да се подменят части по окачването, спирачна система, клапан картерна вентилация, пул на помпата за високо налягане и т.н.... сам можеш да си направиш сметка, че сумата ще е нагоре.

На газ става. Бяха ми обявили цени между 2100 и 2300 лв преди 3 години. Харчи и газ и бензин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, den4cho said:

Зависи какво влиза в това първоначално обслужване. Ангренаж с в.п. и масло и филтри може да варира между 400 и 800 лв в зависимост от пройзводител и каква отстъпка можеш да ползваш. Вече ако се започне и е наложително да се подменят части по окачването, спирачна система, клапан картерна вентилация, пул на помпата за високо налягане и т.н.... сам можеш да си направиш сметка, че сумата ще е нагоре.

Мерси за отговора.

34 minutes ago, den4cho said:

На газ става. Бяха ми обявили цени между 2100 и 2300 лв преди 3 години. Харчи и газ и бензин. 

Малии, кат каза тез цени, проверих в сайта на BRC и си прав. Ще се каже да го карам само на бензин.

 

 

Забравих да допълня да попитам за мотора дали е издръжлив и какви са плюсовете и минусите.

 

В момента гледам тази обява https://www.cars.bg/offer/5dbd55b8137eab10ee61d432

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната оферта беше от brc другата от landi. Ако няма да се въртят много киломентри си я карай на бензин(аз съм така).

Всички нови мотори са кекави.. много зависи на какъв екземпляр ще попаднеш обслужван ли е редовно, на лонглайг програма ли е бил и колко километри са върнати.

Не е лош автомобил.

П.п. тази от обявата е перфектна само дето е от Враца....

Редактирано от den4cho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1.8 TFSI На газ (Романо) цена 1700 с регистрацията. За 44.000км нямам проблеми с газта! Мотора е с верига, която е хубаво да се провери преди покупката! И да качеството на ДВГ от нивите поколения не са като старите. НЕМОЖЕ да караме обаче и само стари коли нали (поне аз не искам) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък ангренаж :)

И аз карам на газ, но докато не мина 90-100к км не смея да правя заключения.

Ако колата харчи масло "първоначалното обслужване" започва от 2к.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предаването на движение чрез "зъби" е ангренажно.. това не се отнася само до газоразпределението на двигателя. Зъбните ремъци на горивните помпи също са ангренажни. Това е просто значението на думата, а конкретната му употребата в двигателя.

 

Напречен мотор на а3 от това поколение с харч на масло налагащ 2000 лв за първоначален ремонт.. не съм чувал за такива :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би искаш да кажеш аксесоарен? Пистов клиновиден няма това са 2 различни вида ремъци. Твоя в каква кола е с какъв код на мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...