Jump to content

Проблем с възбуждането на генератора


nvg_89

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с възбуждането на генератора  на  малката шпилка не  идват 12 волта  на контакт а 1.6 волта  и генератора не започва да зарежда. Може ли някой да даде  ел. схема на инсталацията на колата  а4 б5 afn мотор 98 г. До колкото прозванях кабелите  един стига до климоред на контактния ключ, а друг до таблото на 12 пин на синята букса . Кабелите са здрави . Още от таблото тръгва 1.6 волта. Ако е в таблото  проблема  къде да го търся 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен е странно и за това писах тук . Според мен единствения вариант остана таблото и в неделя ще сложа друго за проба да видя какво ще стане 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да идва до контактния ключ кабела но там пуска само когато въртиш на стартер. Забравил съм да спомена че колата е quattro   и има помпа в резервоара и проследих кабелите до релето за помпата и минава от оперативната верига да пусне ток на помпата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти го карам в сервиз за генератори и стартери и казват че работи. Първото нещо беше да обслужа генератора сменени са, блок четки бош нов колектор, нови лагери, нова ролка и е проверен диодния блок 

А генератора не иска и да се самовъзбуди  вече се съмнявам и в компютър защото от четките кабела отива в компа ако вярвам на autodata. А другия от малката шпилка отива в таблото и някъде се разклонява за срартерния ключ. Климореда също е проверен и работи 

Редактирано от nvg_89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са ти проверили генератора и диодния блок търси реле, което превключва от акумулатор към генератор цялото захранване. Сигнала към таблото е за индикатора колко волта генерира и да ти изгаси лампата, че си на акумулатор. Сигнала към компютъра е за да превключи релето, когато генератора достигне необходимото напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за клипа  и аз така го пробвах  само че ползвах колата да го върти и лампата не иска са огасне и не зарежда върнах се при сервиза да го закачат те да го проверят  и там казват че е здрав. Аз извиках друг майстор на генератори да го пробва  както е на колата и каза че може да има нещо в генератора и го взе да го разглабя пак. Ако излезе че е от генератора значи си представям какви майстори са в този сервиз. Два пъти да го нося и два пъти да казват че работи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.02.2020 г. at 0:23, bessen написа:

Щом са ти проверили генератора и диодния блок търси реле, което превключва от акумулатор към генератор цялото захранване. Сигнала към таблото е за индикатора колко волта генерира и да ти изгаси лампата, че си на акумулатор. Сигнала към компютъра е за да превключи релето, когато генератора достигне необходимото напрежение.

Колега найстина има реле което включва генератора  и то само на коли от 1998 год сега остава да го намеря и проверя 

 

Screenshot_20200213_012856_com.android.chrome.jpg

Редактирано от nvg_89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази схема излиза, че идва от ключа  през два куплунга T2h и T10. Така че може да е някой от тези три елемента. Реле не се вижда. Кабела навсякъде е син.

ScreenHunter_.jpg

ScreenHunter_k.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.02.2020 г. at 0:23, bessen написа:

търси реле, което превключва от акумулатор към генератор цялото захранване.

 

Мисля ,че няма такъв режим на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От контактния ключ има такъв кабел но той пуска 12 волта само когато е в положение на стартер. А тази схема която намерих аз показва че релето е в бошунерата под таблото 

Screenshot_20200213_012832_com.android.chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...