Jump to content

маховик - въпрос 3.0tdi s tronic quattro


Yassst

Recommended Posts

Смених маховика на жената :D. Сложихме LuК, тъй като те са тези, които правят и ОЕМ частта, цената беше една идея по-добра. Не много, но все пак. Кода на двигателя е CDUC.

 

В момента новия маховик изтраква при:

Гасене на автомобила

Когато колата е паркирана, лоста на P при леко подаване на газ когато стрелката на оборотите почне да пада се чува отчетливо.

 

Закарахме колата след смяната отново в сервиза и те видяха по-горното и смениха новия маховик с нов без да плащам. Поведението на новия е абсолютно същото.

 

Тъй като предстои смяна на маховика и на моята кола, която е със същия двигател съм изправен пред дилема какво да правя, и се обръщам към вас с молба за мнения.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен дилемата е ясна. Ще сложа оригинален.

 

Но за другата кола, която вече е със сменен маховик, съм далече от мисълта, че купувайки нова част с каквото и да е качество (а LuK не мисля, че са фирма, която предлага стоки със съмнително качество) трябва да трака ако не повече, то поне по почти същия начин с разбития оригинален маховик на 220 000км. 

 

Може гаранцията му да е по-малка. Може всичко, но не може да трака. Та се чудя какви са ми опциите за колата с вече сменен маховик.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Yassst А в сервиза къдото са правили колата какво казват или вдигат рамене ?

Давам малко по спомен ама в голямата тема за S-Tronic май пишеха, че освен маходик сменят и съединител/и.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителите са ми В много добро състояние и на двете коли, а и не виждам защо трябва с маховик да се сменят и съединителите. Изгледах какво ли не в нета и никъде не сменят съединители с маховика при положение, че същите са ок.

 

@netizen маховика е. 90+ процента. Кутията е абсолютно ок с редовни смени на масло на 45-50к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че пише LuK на него не значи, че не е менте.

За A3-ката едно време взимах комплект съединител (за ръчна кутия) и взех Sachs, като уж най-добрия, оказа се пълен боклук и менте.

Опцията е да отидеш в сервиза и да им кажеш да слагат OEM маховик, дори без да им доплащаш заради загуменото време и т.н.

Не трябва да сменяш и съединителя ако нямаш оплаквания от него иначе, освен ако не ти пука за парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви оплаквания от кутията. В това си положение маховика може ли да направи щети по кутията. Знам че кутията разбива маховика, а не обратното, но все пак питам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай ся това: "В момента новия маховик изтраква при: Гасене на автомобила" не е оплакване ли ?

Пробвай да звъннеш на Мишо и му разкажи кво що се случва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...