Jump to content

Audi Q5 - 2010- фарове за мъгла

Nikola_RS

Recommended Posts

13 hours ago, Papunov said:

Ето и при мен как е станало. И аз си сложих вътрешно лед осветление. :)

Тези фарове афтермаркет ли са? Или така изглеждат не-ксеноните? При всички положения ако може си смени тези жълтите крушки, че хич не стоят добре, развалят визията

Това са оригиналните фарове. Те са рефлекторни. Дневните светлини са с 2 крушки p13w, като тази от вътрешната страна го играе и габарит. На снимката изглежда доста жълта светлината, защото беше тъмно и може би телефонът ми малко да е преекспонират цвета. Мога да сменя 2-те крушки с лед.

Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk

На 11.04.2020 г. at 18:30, Nikola_RS написа:

...

0-02-05-d489b6b51f22b8b76901e76f9a533d9a1f3a82dabb48e7216a6b350a9d4887d0_303b0105.jpg

...

Като се загледах по-подробно в снимките ти забелязах че крушката ти е на 45 градуса. Не мисля че трябва да е така. Моята например влиза само по един начин и като я затегна застава паралелно на посоката на рефлектора:

20210129_180001.jpg.7b2f0d051a939811fcd6a1a85490e415.jpg

Edited by CVT

И при мен едната крушка заставаше по подобен начин. Китаеца е спестил от материала. Отделно от това уплътненията не лягаха добре и в единия халоген влизаше влага.

Моята ако я завъртя така на 45 градуса вече не прави една линия, а две с различна височина. Едната е от ляво, другата от дясно.

Дефектната я поставих както трябва след което и двете ги залепих с топъл силикон. Вече над година светят добре и няма влага. Ако се наложи да се смени, топлия силикон се сваля сравнително лесно и не оставя следи.

• 2 months later...

Знаете ли колко струват фаровете за мъгла нови оригинални?

Единият като на колегата е замъглен рефлекторът.. ама и от скоро станал кафяв в най-долната му част..  Осветява си още в тъмното.. само ми е като трън в очите като го погледна от близо.

Има някакви по 60-70 лв и се чудя дали има смисъл.