Sign in to follow this  
boiankrumov

Забиване на двигател

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Имам едно питане относно забиване на душегуб. А6 2,5 тди 155 код на мотора AYM. Като му ударя кикдауна започва да вибрира целия и не качва над 2000 об в мин. Като му върна газта и пак подам без кикдаун започва да се набира и пак има вибрация. А като го оставя някъде около 200 метра без газ. И му подавам плавно изчезва вибрацията сякаш не се е случила. Закачал съм го на жив тест и грешки не вади никакви. Какво може да ме посъветвате, какво да проверя. Колата е обслужена и всичко сменено, плюс скоростна кутия. И със старата беше така, възможно ли е да е маховика защото е мултитроник? И когато го направи пуши сив пушек.....

Горивен филтър сменял ли си?

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

При максимално  ускоряване ,ако маховика е износен започва да вибрира, особено ако e с ремап.

Edited by audi+

Няма ремап, имаше луфт на маховика  (незнам в какви рамки е допустимо да има), сменям консумативите на време, филтри ремъци и т.н. Като грешка не идва нищо, от ГНП когато го направи. През останалото време грам не пуши и масло не докосва турбото. 

преди 6 минути, audi+ написа:

Всеки производител дава различни хлабини. 

Моя е на LUK даже ми се струва че е все още оригиналния, не съм го сменял......цената не ми харесва :D колата е на 325 000 + предполагам че му е време....

преди 50 минути, lubolalev написа:

ГНП

Колега обоснови се ако може, че с една дума нищо не става . Защо да го прави ГНП, нещо и е в повече нещо не и достига... до настройка....центровка...

Дано да няма клапани на шлаухката за горивото. Всичко говори за липса на гориво. Ама причината може да е и вътре в помпата.

Виж и зад помпата кабелите да не са оголени и да окъсяват.

Има вариант също  да е от сензора на маховика ако има луфт в маховика  тресе и шашардисва сензора..

Edited by norwey

Всъщност има някакво бяло клапанче, ама аз си мисля че е за нивото на горивото за да не се връща в резервоара като изгасиш... а също така, може и да имаш право за липсата на гориво...като я оставя да поработи 2-5 минути на място е много по адекватна и по-бързо се изстрелва за кратко време, иначе е по-мудна в тръгването, ако запалая и тръгна веднага..

Edited by VBI
Цитиране на предходно мнение!

Аз все си мислех че е фабричен, още утре му решавам проблема.

но ще го снимам и кача снимка.

Edited by VBI

Има два на  обратната от дюзите, те са си оригинални и един на филтъра, 

Всичко друго е патент на ниско образовани мурдери.

Помпата прави слаб вакуум и всеки един рестеиктор и намалява дебита....който служи за охлаждане на електрониката.

Тез оригиналните, сменят ли се ? Защото имам съмнение че при мен не са, могат ли да се запушат вероятно ли е това да е проблема? Аз имам само малките на обратната и този на клапана.

Edited by VBI