Recommended Posts

Здравейте ;) Ще се опитам накратко да опиша ситуацията - а6 allroad 2016/модел 17 идва с 255/45/r19 Не съм фен на нископрофилни гуми ( не и за нашите пътища) а и возията ми е по-важна . Понеже джантите ми харесват все пак реших да пробвам да сложа - 255/50/r19 - майсторите вика не е за препоръчване , на твоя отговорност , ще опира при завои , няма такъв размер за Европа ( само не разбрах по принцип ли или зарадо ковид 19) . Та - викам ще сменям джантите . Оригиналните 18 ки са : 8j x 18 ET41 5x112mm 66.5mm , харесах едни но има разминаване - 8.5 j и ET 29 . Та се чудя , мога ли да сложа на тези джанти 235/55/18 (какъвто е оригиналния размер за модела) без да има проблеми ? Благодаря 

Никой не може да ти каже със сигурност дали ще има проблем, след като не си със заводските параметри. Според мен няма да има проблем и ще седят красиво в предвид, че са по-изнесени навън.

Ако помага - тези които съм набелязал са свалени audi s5/rs5

Намали цолажа на 18 с размера предписан от Ауди, ще се подобри комфорта.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Да това искам и аз да направя , но тези 18 ки се различават малко , не зная дали това ще доведе до проблеми (по-малкия офсет)

4 hours ago, Aaccaa said:

Здравейте ;) Ще се опитам накратко да опиша ситуацията - а6 allroad 2016/модел 17 идва с 255/45/r19 Не съм фен на нископрофилни гуми ( не и за нашите пътища) а и возията ми е по-важна . Понеже джантите ми харесват все пак реших да пробвам да сложа - 255/50/r19 - майсторите вика не е за препоръчване , на твоя отговорност , ще опира при завои , няма такъв размер за Европа ( само не разбрах по принцип ли или зарадо ковид 19) . Та - викам ще сменям джантите . Оригиналните 18 ки са : 8j x 18 ET41 5x112mm 66.5mm , харесах едни но има разминаване - 8.5 j и ET 29 . Та се чудя , мога ли да сложа на тези джанти 235/55/18 (какъвто е оригиналния размер за модела) без да има проблеми ? Благодаря 

255/45 не е нископрофилна гума,колега.

Освен това,ако сложиш 235/50 на 19-ските си в допустимите граници.Дават минимален размер 235 за 9j джанта.

Не се изразявам правилно може би :) 19ките отиват в мазата , искам да сложа 18 но  те се различават от тези които са оригинално за модела (офсета е 29 вместо 41) тук гледам един калкулатор - лявата е в момента на колата/ дясната която искам да сложа  https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=255-45-19X8.5ET43&wheel2=235-55-18X8.5ET29&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

tyres.jpg

Edited by Aaccaa

ЕТ под 30 са за А5 и А7, ще седят по изнесени навън, не би трябвало да имаш проблем.

преди 36 минути, Aaccaa написа:

... тук гледам един калкулатор...

Точно там пише, че колелетата излизат навън с 1.2 см, а и ще има известна промяна в управлението.

На практика нямам идея колко, но аз вероятно не бих рискувал с този офсет. Всеки си решава.

allroad_03.thumb.jpg.b980c07b1718dd16cc94a40ecf1df57a.jpg

В крайна сметка реших да не рискувам и ще купя 8Jx18 ET39 5x112  66.5мм .Благодаря на всички включили се в дискусията ;)