Jump to content

2.6 G28 Speed sensor


Frozen1

Recommended Posts

Здравейте,

имам въпрос относно този датчик, доколкото разбрах - колянов вал.

Та, вярно ли е, че имаме два такива специално в този мотор? 

Къде се намира точно тази датчик и на каква цена е долу-горе?

 

Също така ми препоръчайте сервиз във Варна, моля.

 

Историята е следната:

Имах проблем с колата. Започна да придръпва преди дни, гаснеше ми от време на време. Диагностицираха ми я, излизаше G28 Speed Sensor и Intake manifold pressure sensor.

Смениха този датчик, уж на колянов вал. Изминах 300км. И изведнъж не може да запали. Показва ми само G28 Speed Sensor. 

 

Спешно е, защото се случи на път и не мога да се прибера.

Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не харесва датчика - или е менте или е изгорял. Другото е да му огледаш добре куплунга да не е окислен/хлабав. Нов датчик ли сложи или 2-ра употреба? Аз навремето брах ядове с нов неоригинален датчик - замина за няколко месеца и ме остави на най-неподходящото място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам са сложили нов датчик. Изрично заявих да не е от евтините.

Гледах буксите, всичко с тях е наред, но не съм сменял такъв датчик и нямам идея как става.

Благодаря, откъде може да се вземе оригинален? Има ли такива на Бош?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Frozen1 написа:

Благодаря на отзовалите се.

Колега, излиза тази грешка, но проблема е в датчика на хол на банк 2 (хелата не е особено умна). Намира се на главата на банк 2 (шофьорската, противоположно на страната на ангренажния ремък).

Често срещан проблем е повреда в  същата тази хела (ЕКУ то), като не подава напрежение на датчика.

Замерете дали идва захранване на датчика и ако има такова, значи датчика на хол е заминал.

Минал съм по този път на 2 АВС та с идентични на тези проблеми.

Редактирано от FSH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@FSH да ти кажа смених двата датчика на вала - G4 & G28. Няма оправяне. Върви си, гасне и дотам.

Чудя се датчик на Хол не трябва ли той да изписва грешка? Ако помня беше G40.

Иначе другият вариант е да видя самият компютър на колата. То вече не остана какво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си ме разбрал, колега, за него говорех, датчика на разпеделителния вал, това е именно датчика на хол, отзад на банк 2, под спирачната помпа.

За него говорех нагоре. Проверете захранването му, когато липсва, проблемът е в ЕКУ то, не му го подава. Или самия датчик е заминал.

Както казах, често се случва да записва грешка за датчик колянов вал, но да е заминал именно датчика на хол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@FSHразбрах те идеално, просто не ми се вярваше компютърът да показва грешка за колянов вал, а да е разпределителен.

Благодаря ти, не знаех тази подробност. Говорих с още колеги и ми казаха, че на по старите, обикновено преди 2000г. когато има проблем при датчика на Хол излиза грешка за датчик колянов вал.

 

Сега ще замеря напрежението, видях в етката, че трябва да е 9V. Ако не - ще се сменя. Благодаря ти още веднъж, явно наистина който не се е сблъсквал с този проблем няма как да знае. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт: тествах датчиците - датчикът на Хол изглежда окей. Единственото, което ме съмнява - новият G28 датчик трябва да показва околo 1kω съпротивление. Старият, който сменихме показва 900, а новият - около 500. Възможно ли е това? Възможно ли е просто да са ми сложили шибан датчик? Марката е Meat&Doria.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно - виж какво трябва да е съпротивлението му в ЕЛСА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва около 1kω.

Интересното е, че на новият датчик пише 930ω на кутийката, а реално е малко над 500. Отделно, колата изобщо не запали на студен двигател, а със стария датчик палеше.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...