Jump to content

Ангренажен ремък за А4 Б7 2.0 tdi


vladi5ev

Recommended Posts

Здравейте!

Колата е А4 Б7 2.0 дизел, 170к.с. помпадюза.

Може ли някой да ми каже каква е оригиналната верига какъв е оригиналния ангренажен ремък? Предстои ми смяна и бих желал де е като фабричния.

Благодаря предварително!

Редактирано от VBI
Сбъркано заглавие и съдържание
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е с ремък. Купува се комплект. Има различни марки, както със така и без водна помпа: цък!

 

Бих ти препоръчвал INA. Сайта по-горе е немски. Ако искаш от България, можеш да го поръчаш от тук: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gates, Dayco и Contitech произвеждаt оригинални ангренажни ремъци за Ауди. Оригиналните ролки и обтегач се произвеждат от INA. За водната помпа не знам. INA твъдят че ремъка в комплекта им се произвежда от същите производители както и оригиналните ремъци, обаче до колко е вярно не знам. Иначе на самия ремък пише единствено INA. Аз го препоръчвам защото предишния и сегашния ми е INA и не съм имал проблеми с него.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета колега! А на какви км ги сменяш? Аз сменям както е дадено в сервизната книга. Но чувам коментари да се сменя на 50-60 хил. км.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния смених на 130 хил. За съжаление не се сетих да му погледна маркировката преди да го изхвърля. Следващия след 65 хил. когато колата беше на 195 хил. Също моята кола е бензинка, а при дизелите се сменя на повече километри, тъй като ремъка навърта по-малко обороти за същите километри.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една таблица, от която се вижда че производителя дава интервали за смяна в зависимост от натоварването на ремъка.Помпа дюза моторите са с най  голямо натоварване на ремъка.Другата препоръка е 4-5 години употреба.3Ctoothedbeltintervals.jpg.024c63eaf8ad8dc658670dcfb22f24e9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, последния го смених защото бяха станали почти 5 години, не защото беше на 65 хил. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...