Jump to content

Твърд спирачен педал


CaMo-MuHaX

Recommended Posts

Здравейте колеги, колата е 8па 2007г. от два дена сутринта педала на спирачката ми е твърд, като запаля се оправя скоро я обслужвах и спирачната течност е сменена евентуално какъв може да е проблема и има ли нужда да ходя на майстор според вас?

Редактирано от CaMo-MuHaX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата не работи, педала на спирачката става на камък. Като натиснеш, почти няма ход. Така е при всички коли 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така. Хидравликата трябва да държи налягане поне за едно - две натискания. При моята кола си държи даже и да не съм я палил седмица.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше сълзене на нафта от вакуум помпата смениха гарнитурата обезмаслиха системата и за сега е добре не знам дали е имало връзка със сълзенето на нафта ще се проличи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Един или два пъти е сравнително нормално и после става камък. Не е нормално на изгасена кола, педала да се движи както при запалена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сервото е,изпуска,  дреме ти,докато работи на мотор си ок.Едва ли изпуска веднага вакума.Напръскай  от вътре,оста на педала на спирачката,където влиза в усилвателя със силиконов спрей,ще се оправи за някакво време,ако си упорит,през няколко месеца пръскай и може и да забравиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...