Jump to content

Audi A6 3.0 tfsi 2012


Recommended Posts

  • 2 years later...

Колеги, някой може ли да каже кога при проверка за ниво на масло в двигателя данните би следвало да са най-правдоподобни?

Свикнах на този дарак 3.0Т редовно да следя маслото и може би това ми е грешката, много се вманиачавам.

След като инцидентно проверявам нивото, показанията са под средата на скалата. Карам известно време и паркирам, след 20 мин.на паркинг показанията се актуализират след около 2 мин. изчакване, отново показва същото ниво. Прибирам се вкъщи, след час и нещо слизам да проверя, колата още е топла, показанията са на макс. Ако се подведа да долея, мислейки, че колата харчи твърде много, щях реално да добавя повече от необходимото а над максималното ниво, едва ли би имало индикация която да ме информира, че маслото буквално прелива. Вие кога и как проверявате? При 4ф-ката 3.0 тди беше лесно, нищо не гледах, след 12-13 хил.пробег от последна смяна, светваше индикацията за ниско ниво, карах спокойно до вкъщи без да я напрягам, доливах 500 мл. и на 15 хил.сменях.направо го сменях.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката е описано как мериш - топъл двигател, на равно място, гасиш, чакаш 1-2 минути, даваш контакт и гледаш…

Освен това има предупреждение за високо ниво… поне на турбинираното 3.0ТФСИ има (веднъж в Порше ми бяха наляли повече при смяна на маслото).

И може би най-важното: когато ти светне индикацията за нивото на маслото има поне още 200-250 мл. до достигане на реално ниското ниво, т.е. няма нужда от паника, доливане веднага, туби в багажника и т.н. 
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Карай спокойно, то ще светне като падне нивото...

Аз бих се притеснявал ако тфси, особено пък засилено, не гори масло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...