Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

аз само да питам някой знае ли каква е разликата между 5w-40 полусинтетика и 10w-40 полусинтетика, освен, че първото е по-рядко някаква друга разлика имат ли и кое е по - добро по принцип...

5W40 по принцип трябва да е синтетика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и аз така знам, но на бензиностанции Лукойл видях една туба LUKOIL LUX SEMISYNTHETIC SAE 5W-40, API SJ/CF и се зачудих и затова питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така знам, но на бензиностанции Лукойл видях една туба LUKOIL LUX SEMISYNTHETIC SAE 5W-40, API SJ/CF и се зачудих и затова питам...

А-а-а да от това може да има...

Аз се заблудих, защото по принцип като някой каже масло и се сещам за нормални масла :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol 0/40 RS formula и оригинален маслен филтър. Ще видим след 15хил.км. какво ще стане.

При мен след 16хил.км ми лъсна маторя от вътре това масло.

Сега пак е с него, сменено е де и гумичките на клапаните са сменени да видя колко харч ще има този път. Предния около 0.300 л за 16к.км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен след 16хил.км ми лъсна маторя от вътре това масло.

Сега пак е с него, сменено е де и гумичките на клапаните са сменени да видя колко харч ще има този път. Предния около 0.300 л за 16к.км.

Мини да почерпиш тогава :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

карам само с мобил 10W40.От 4 литровите за 3 смени съм събрал 1 литър.клапан не съм чувал да ми трака.даже не доумях защо това масло го няма в анкетата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yacco 5W40.

Добре ми се струва, макар да нямам база за сравнение...

Кое ти се струва добре - вървежа, разхода на гориво, разхода на масло или тропането на повдигачите. Или просто просто ти се струва, че добре изглежда ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3-4 смени насам карам само с МОТУЛ и съм много доволен, маслото е 10 на 40, 6100+.Повече да не се каня друго няма да налея, освен може би Кастрол, но не знам от пряко сравнение кое е по-доброто Мотул 10 на 40 или Кастрол 10 на 40?Мисля си че Мотул-а е по "премиум"марката от Кастрол но може и да се бъркам.Но Кастрол също е добро, бих пробвал някой ден и с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с Мотул Синерджи 6100+ един път и беше само за 100-ина километра и го изсипах и го дадох на комшията за неговата каляска. Преди Мотула бях с Тотал 10/40. След като сипах Мотула, започна да прави страшен конденз по капачката за маслото, при положение че колата я карам по един и същ маршрут и когато бях с Тотала. При последния никога не забелязах да има какъвто и де е конденз, затова и изхвърлих Мотула. Той беше купен от Проспийд. Сега пак съм с Тотал и мисля с него да си остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За б3-ките кое масло е по-добре - 10-40 или 15-40? Много различни мнения съм чувал по този въпрос и вече незнам какво да сипвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с двете съм карал - не го гори - само с 10W40 е по шумен двигателя при мен.

Ако имаш повече финанси слагай полусинтетичното.

Иначе и двете са подходящи.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам със СЕЛЕНИЯ 10-40 много го хвалят,незнам и аз точно какво масло се препорачва за А3 ТДИ 110кс.,ако някой знае моля да каже.благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...